Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Haydi Türkiye’nin Aydınlık Yüzü Biraz Gayret

Avrasya tüneli AKP’nin İstanbul mitingi için kapatılıyor, masrafını devlet ödeyecek. Hiç bir yargı mensubu çıkıp bunun yasal bir suç olduğunu söylemiyor ve herhangi bir yaptırım girişiminde bulunmuyor. 31 Mart akşamı malum şahıs çıkıp “seçimleri ben kazandım, atı alan Avrasya tünelinden geçti” dese kimin “gıkı” sesi çıkacak? Halkın onur ve namusu sayılan “oy” unu hangi “devlet kurumu” koruyacak?

Devletin ve Belediyelerin tüm olanakları seçimler için AKP-MHP işbirlikçilerinin emrine sunulurken sesini çıkarmayan/çıkaramayan kurumlar mı milletin namusunu koruyacak?
Dün de diyordum bugün de düşüncelerim değişmedi, “hiç bir diktatör kaybedeceği seçime girmez”

 SİZLERLE BİR FIKRAYI PAYLAŞMAK İSTERİM

Sudi Arabistan’la İngiltere milli Futbol Maçı oynanıyor. Sudi Arabistan 87. dakikada 4:0 yenik durumda ve Sudi spiker olanca gücüyle;
“Haydi çocuklar gayret, Allah’dan ümit kesilmez, biz bu maçı alacağız” diye bağırır.

Elbette insanların şevkini ümitlerini kırmak istemiyorum. Her şeye inat demokrasiye ve insan onuruna olan saygımız gereği sandığa gideceğiz ve devletin kurumlarının işkal edildiği, tüm tersanelerine girildiği,  orduya lojistik destek sağlayan fabrikaların satıldığı, ülkeyi yönetenler kendi çıkarları İçin delalet ve gaflet içerisinde olduğu dönemde dahi, tüm bu olumsuzluklara rağmen bu maçı alacağız.

Haydi Türkiye’nin aydınlık yüzü biraz gayret.

İbrahim Solmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir