Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Konya’da yaşayan Kürt aileye ikinci saldırı: 7 kişi katledildi- Video

Konya’nın Meram ilçesinde yaşayan Kürt aileye ikinci saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda çocuk ve kadınların bulunduğu 7 yurttaş katledilirken, evleri ateşe verildi.

Katliamda yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle: Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu

Konya’nın Meram ilçesinde yaşayan Kürt aileye ikinci saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda çocuk ve kadınların bulunduğu 7 yurttaş katledilirken, evleri ateşe verildi.

Ev itfaiye ekipleri tarafından söndürülmeye çalışılırken, sosyal medya hesabından saldırıya dair mesaj paylaşan İHD Eş Genel Başkanı Avukat Eren Keskin, “Konya Meram’da 12 temmuzda saldırıya uğrayan aile. Tutuklular tahliye edilmiş ve kendileri hakkında ‘koruma kararı’ verilmişti.. İşte, onlar daha önce saldırdıkları aileyi katletmişler. İHD olarak olayın takibindeydik. Çok üzgünüz..” dedi.

Katledilen ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut sosyal medya hesabından “Alçaklar müvekkillerimi katlettiler, defalarca uyardık. Üçü kadın 7 kişiyi katlettiler. Aile ilk olarak 12 Mayıs’ta 50-60 kişilik bir grubun saldırısına uğramışlardı. 7 kişi tutuklanmıştı. Ancak her hafta birer -ikişer kişi serbest bırakıldı. Yeni tutuklamalar talep ederken herkes serbest bırakıldı” açıklamasında bulunarak, katliamın göz göre göre yaşandığını belirtti.

 

NE OLMUŞTU?

Konya’nın Meram ilçesinde bulunan Bahçeşehir Mahallesi’nde yaşayan aile, 12 Mayıs’ta aynı mahallede yaşayan 60 kişilik ırkçı grubun saldırısına uğramıştı. 4’ü kadın 7 kişilik Karslı Dedeoğulları ailesine “Biz ülkücüyüz, sizi burada yaşatmayacağız” ifadeleriyle bıçak, taş ve sopalarla saldırıya uğramıştı. Saldırıya ilişkin tutuklanan 5 kişi ise “delil yetersizliği”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir