Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

TÖP:”Irkçılık Tırmanıyor İktidar Teşvik Ediyor. Irkçılık ve Faşizmle Mücadeleye!”

Toplumsal Özgürlük Partisi ( TÖP), Konya Meram’da meydan gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği ırkçı saldırıya ilşkin yazlı bir açıklama yaptı.

” Irkçılık Tırmanıyor İktidar Teşvik Ediyor. Irkçılık ve Faşizmle Mücadeleye” başlığıyla yaplan açıklamada, “Konya Meram’da geçtiğimiz günlerde ırkçı saldırıya uğrayan Dedeoğulları ailesinde 7 yurttaş “biz ülkücüyüz Kürtleri burada yaşatmayacağız” denilerek, evleri ateşe verilerek katledildi” denildi.

Açıklamanın devamında, şu ifadelere yer verildi: “Dedeoğulları ailesinin evi polisler tarafından korunmasına rağmen herkesin gözleri önünde bir katliam gerçekleşti.

Katliamın failleri ve sorumlularını bizzat iktidar makamlarından yürütülen söylem ve politikalardan tanıyor ve biliyoruz. Siyasi iktidar faşizmin inşasında, devlet şiddetini Kürtlere yönelterek, savaş politikalarını ve Kürt düşmanlığını körükleyerek kendi krizinden çıkışı hedeflerken, Türkiye halklarını kanlı bir uçuruma doğru sürüklüyor. Ardı ardına gelen ırkçı, faşist saldırılar münferit ya da adli vakalar değil.

Memleketi ırkçılığa ve faşizme teslim etmeyeceğiz. Unutmayacak, affetmeyecek, hesap soracağız. Hepimiz Kürdüz! Yaşasın Halkların Kardeşliği.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir