Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevi Kültür Dernekleri, Manavgat Saraçlı Köyü’nde ağılı yanan ve hayvanları telef olan kadına 6 tane sütlü keçi ve yemlerini götürdü

Alevi Kültür Dernekleri ( AKD) örnek alınması gerken bir dayanışma adımı atarak, Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne bağlı olan  Saraç Köyü’nde çıkan yangından dolayı hayvanlarının barıdığı ağılı yanan köylü kadına 6 süt keçisi ve yem götürdü.
 Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi tarafından bu anlamlı dayanışmaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:”  Manavgat Saraçlı köyünde ağılı  yanan ve hayvanları telef olan Nazmiye ablamızın Genel Başkanımızdan bir talebi olmuştu. Genel başkanımız İsmet Kurt’un öncülüğüyle.. Yaşanan yangın felaketinden sonra bu gün Nazmiye ablamızın yüzünün güldüğünü gördük bizim de yüzümüz güldü. Tek bildiğim iş keçi bakmak ben bununla geçinirim diyen Nazmiye Ablamıza 6 tane sütlü keçi ve yemlerini götürdük. Yanan evlerin, ağılların enkazları ekipler tarafından kaldırılmaya başlanmış. Nazmiye ablamız evini yapıp, ocağının tekrar tütmeye başladığında bizi çay ikram etmek üzere davet etti. Bu travmaların atlatıldığı, yaraların sarıldığı sağlıklı günlerde Nazmiye ablamızın misafiri olacağız.
Yaralarımızı dayanışma ile birlikte saracağız. Hızır cümle can’ın yardımcısı olsun. Lokmalarını sunan cümle canlara aşkı niyazlarımızı sunarız…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir