Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ankara’da Suriyelilere dönük ırkçı saldırılar Kadıköy’de protesto edildi-Video

İstanbul’da Suriyelilere dönük ırkçı saldırılar protesto edildi: “Yaşananların sorumlusunun mülteciler değil emperyalistler, işbirlikçi AKP iktidarı ve ırkçı-faşist ortağı MHP olduğunun farkındayız”

Ankara’da Suriyelilere dönük ırkçı saldırıları protesto eden Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, “Yaşananların sorumlusunun mülteciler değil emperyalistler, işbirlikçi AKP iktidarı ve ırkçı-faşist ortağı MHP olduğunun farkındayız” dedi.

 

Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, mültecilere karşı gelişen ırkçı saldırılara ilişkin Kadıköy Eminönü İskelesi önünde basın açıklaması düzenledi. Eylemde, “Göçmenlerden değil, devletlerden hesap sor” ve “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganları atıldı.

Mülteciler en ağır işlerde, en düşük ücretlerle güvencesiz koşullarda çalıştırılarak işçi ücretlerini baskılamanın aracı haline getirildiğinin belirtildiği açıklamada, “İşçisinden kadınına her türlü istismara ve hak gaspına açık halde tutuldular. Türkiye sermayesinin yeni kâr kapılarından biri de mülteci sömürüsü oldu. O nedenle mültecilerin Türkiye’den gitmesi halinde ekonominin ayakta duramayacağını söylüyorlar” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir