Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ISPARTA CEMEVİ AÇILIŞINDA YAŞANANLARA NASIL BAKMALIYIZ

– Müslüm Polat-

Isparta Cemevi açılışında yaşanan olumsuzlukları ve sonrasında yapılan açıklamaları, sosyal medyada yapılan tartışmaları, videoları ve YOL TV de konu ile ilgili yapılan programları izledikten sonra kanaatim şudur ki hatalar üstüne hatalar yapılmış ve hiçbir canımızda sorumluluğu üzerine alıp istifa yoluna gitmemiştir.

Öncelikle sevgili Gani Kaplan’a hem Isparta Cemevi ‘nde yaptığı konuşma hemde YOL TV de yapmış olduğu konuşma ve eleştrileri için sonsuz teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar, Gani Kaplan’nın Isparta Cemevi açılışında yaptığı konuşmaya AKP’li Belediye Başkanı’nın faşizane bir şekilde karşı durması ve kürsüden indirmesi fıtratı gereği gayet doğaldır. Çünkü yukarıdakilere yaranmak gereği yalakalık yapacak, kraldan daha çok kralcı olacaktır.

Halbuki, Gani Kaplan gayet düzgün cümlelerle tüm aklı başında Alevilerin istemlerini dile getirmiştir, kimseyede hakaret etmemiştir.

Siz değerli arkadaşlar, Gani Kaplana yapılan saygızlik, AKP’li Belediye Başkanı’nın ve ” onu destekleyen”Cemevi Başkanı olan kadının takındiğı faşizane tutum karşısında sizler ne yaptınız? Maalesef hiçbirşey. Hepiniz sindiniz!

Halbuki yapılması gereken şu idi; hemen hepiniz yerlerinizden kalkıp Gani Kaplan’ın önüne geçip dik bir şekilde durmalıydınız.Gerekirse iki jop yiyeceksiniz, gerekirse gözaltına alınacaksınız.

Eğer bunları göze alamıyorsanız gitmeyeceksiniz, bu tür yerlere ve oturduğunuz o koltuklara oturmayacaksınız!

Evet bir an gaflete düşüp olay anında tepki gösteremeyebilir insan; ki sizlerde gaflete düşmüşsünüz ama o zamanda hatalıyız deyip özür dilemesini bilmelisiniz ve sorumluluğu üzerinize alıp istifa etmelisiniz oturduğunuz makamlardan. Ama sizler hala kendinizi savunuyorsunuz.

Hadi tepkinizi gösteremediniz olay anında, daha sonra Cemevi açılışında kurdela kesimine niye katıldınız? Yezitleri Cemevi’ne alıp onların önünde Semah dönmekde ne oluyor? Sizler nasıl kurum başkanlığı yapıyorsunuz?

Yapmanız gereken çok basitti. Gani Kaplan’ın konuşmasından sonra çıkan olaydan hemen sonra dik durup o Cemevini derhal terk etmeliydiniz! Bırakın Yezitler ve onların ” yalakası” Isparta Cemevi Başkanı kendi kendilerine açılışı yapsınlar.

Hatalar üstüne hatalar yapıyorsunuz. Hem Avrupa tipi demokrasi, siyaset ve laikliği istiyorsunuz, hemde Orta Doğulu siyasetçiler gibi davranıyorsunuz.

Olmaz böyle bir duruş.Savunduğumuz Avrupa ülkelerinde sorumlu kişiler yapılan yanlışlıklarda, olumsuzluklarda sorumluluğu üstlenip derhal istifa ederler, koltuğa yapışıp kalmazlar.

Sizlerdende gereğini yapmanızı bekliyoruz.

Derhal istifa edin ve bu tartışmalara son verin. Mazaretleriniz kabahatlerinizden büyük çünkü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.