Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

NANE ŞEKERİ

  • Ali Sönmez

Bir gün eminiyet müdür’lügü bir yerde fuhuş yapıldığı ihbarı alır,ekipler hazırlanır fuhuş yapılan ev basılır ,içerde ne kadar çalışan varsa arabalara  doldurulur,karakola götürülür,yakalanan o kadar  çok kişi karagola sığmayınca karakolun kapısında kuyruk oluşur.Ordan geçen bir bir yaşlı bir nene en arkadaki bir bayana sorar kızım bu ne kuyrugu?bayan’da nene ile dalga geçmek için nane şekeri kuyru teyzeciğim der.

Yaşlı nenne ahh yavrum bende nane şekerini çok severim ucuzsa bende kuyruğa gireyim der ve başlar sırayı beklemeye.Polisler herkesin ifadesini alır sıra yaşlı neneye gelince ,ifadeleri alan polis memuru bakar kendi kendine şaşırır,yahuu bu yaşlı başlı nenenin burda ne işi var der?

İçeri çagrılan neneye söyle bakalım sen ne nane yedin diye sorunca !! yaşlı nene ahh oğlum bende nane yiyecek dişmi var ben sadece emmip somuruyorum der.

Bilindiği gibi 16. nisan 2017’de millette bu başkanlık sistemine refarandumda oy verin her şey güzel olacak deyip fillen 2018’de parmak fazlalığıyla başkanlığa geçiş yaptık.Reisi padişah’lardan daha fazla yetkiyle donattık.

Mesela padişah şeyhulislamı atayamuyordu !! veya kadılar istediği kararı veriyordu,Padişahın bile Vezirazamı vardı.Şimdi çıkmışlar yeni ve sivil anayasa istiyoruz diyor reisimiz.”

Demeki  şimdiki yürürlükte olan anayasa sivil değilmiş”diye düşünüyor insanlar.Siyasete bir yüzük ile giren reisimizi biz padişahtan daha fazla yetkiyle donatık bunuda beğenmiyor,o zaman bu millet bu nane şekerini  neden yedi sizce ?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.