Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Efe Engin: Kınıyorum!

-Efe Engin / PSAKD-Yol Hizmetlisi-

Geniş bir coğrafyada kadim kökleri olan kendine has felsefesiyle semavi dinlerden ayrı Yol’umuzu; dinleştirmek, asimile ve yok etmek isteyen başta devlet olmak üzere kurum ve kuruluşların çabalarını biliyoruz.

Son yıllarda artış gösteren bir hızla dergahlarımızın içi restorasyon adıyla tahrif edilmektedir. Bunun yanında siyasiler, Belediye Başkanları Yolumuzun değerlerini siyaset malzemesi olarak kullanmaktadırlar.

Başta Alevi kurumları olmak üzere Demokratik Laik bir yaşam isteyen her kesimin ses vermesi gerekmektedir.

Yakınlarda, H.Bektaş Belediye Başkan’ının İçişleri Bakanı ziyaretinde Hünkar’ın resminin asimilasyoncu, inkarcı bir partiliye takdim edilmesini kınıyorum. Alevileri hiçe sayan rızalıksız bir davranışı göstermekte hiçbir çekince duymamaları bizim sessizliğimizdendir.

Cemevleri, Alevi Kurumları(Dernek-Vakıf) devlet erkanıyla Cem yapmaları(Dersim-Erzincan-Adıyaman..)Ülkü ocaklarıyla etkinlik yapmaları(Mersin..) aşure ve diğer etkinliklerde protokol çağırmaları ve söz vermelerine son verilmelidir. Pirlerimizin ’’Seyir için olmasın’’ düsturunu çiğnemektedirler.

Başta Hünkar için düzenlenecek tüm etkinlikler ve Değerlerimizle ilgili tüm etkinliklerin siyasilerin elinden alınması için Alevi kurumlarının inisiyatif almalarını acilen talep ediyorum.

Binlerce yıldır,bedel ödenerek bizlere ulaşmış Yol’umuzu kişisel çıkarlara heba etmeyelim.

” Yol’a Boyun Veren Gelsin. (Pir Sultan Abdal)” şiarımızdır.

Cümle Alevi Kurum ve kişileri söz kurmaya çağırıyorum.

”İkrarına sadık yar” olunması dileklerimle.

Gerçeğin Demine Hü.

Aşk ile.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.