Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat: Halk TV, Tele 1 ve diğerleri Aleviler konusunda ne kadar samimi?

AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, bugün kendisine ait olan Facebook hesabından  Alevilerin her zaman yanında oldukları, destek verdikleri. Halk TV, Tele 1 ve  benzeri  basın yayın kuruluşlarının  Aleviler konusunda ne kadar samimi oldukların sorgulayan bir yazı paylaştı.

”ALEVİ KURUM YÖNETİCİLERİ GÖZALTINA ALINIR HABER KONUSU BİLE OLMAZ!”

”Halk TV, Tele 1 ve diğerleri Aleviler konusunda ne kadar samimi?

Alevi kurumları olarak Türkiye’de kimin başına birşey gelse hemen dayanışmacı tepkimizi ortaya koyuyoruz. Bağımsız yayın organları dediğimiz başta televizyon kanalları karartıldığında ya da para cezaları aldıklarında hemen desteğimizi sunuyoruz. ”diyen AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, eleşitirilerin şu ifadelerle dile getirdi:

”Ama Alevi kurum yöneticileri gözaltına alınır haber konusu bile olmaz. Anma etkinlikleri yapar konuşmaları bile yayınlanmaz. Alevilerin sorunları vardır, bir programa bile davet edilmezler.

Biz de saray medyasına bağırıp kızıyoruz. Peki bağımsız yayın organı olduğunu iddia edenlerin yaptığı haksızlık değil mi?

Sadece devlet değil; demokrat, aydın, ilerici, özgürlükçü birçok kesin de Alevileri ve Alevi sorunlarını görmezden geliyor, öteliyor.

Aleviler artık bu konuları da masaya yatırmalıdır.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir