Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevi toplumu öncü bir kadrosunu kaybetti: Hüseyin Narlı Hakk’a yürüdü!

Birkaç yıldır kanseri tedavisi gören Türkiye  devrimci hareketin ve demokratik Alevi örgütlenmesinin öncü kadrolarından Hüseyin Narlı, yaklandığı kanser hastalığına yenik düşerek dün akşam Hakk’a yürüdür.

Alevi hareketinin öncü kadrolarından olan  Hüseyin Narlı’nın  Hakk’a yürümüsi hem Alevi toplumu içerisinde hemde devrimci- demokrat kesimler arasında büyük bir üzüntü yarattı.

Gazateci Hüseyin Narlı’nın yol arkadaşları, siper yoldaşları , TV 10 Can TV’de birlikte çalıştığı gazeteciler  ve programcılar, Alevi kurumlarının  başkanları ve yineticileri Narlı’nın hayatın kaybetmesinden dolayı duydukları üzüntüyü  sosyal medya üzerinden yaptıkları yazılı payalaşımlarla  l dile getirdiler.

Hakk’a yürüyen Hüseyin Narlı ile ilgil yayınlanan mesajlar:

Yoldaşlarından Suat Bozkuş:

Acı haber. Elli yıldır okul arkadaşlığı ve yoldaş olarak birlikte olduğum arkadaşım, kardeşim, yoldaşım Ökkeş Ünlübayır’ı (Hüseyin Narlı’yı) bugün akşam kaybettik. Üzüntüm sonsuzdur. Her ölüm erkendir derler. Bu da çok erken ve acı bir ölüm oldu. Üç yıldır umutla süren direnişi maalesef acıyla sonuçlandı. Canım yoldaşım, eliyle, diliyle, bileğiyle, beyniyle, yüreğiyle, kalemiyle her zaman devrimciydi.

“O mükemmel bir kafa

mükemmel bir yürek,

yumruklarıyla erkek

gözleriyle çocuktu.

Hudutsuz ve Allahsız bir baştı o.

Yoldaştı o..”

Cenazesi ile ilgili olarak ailesi ve yoldaşları olarak bir netleşme olduğunda ayrıca yazacağım. Hepimizin başı sağolsun.

CAN TV AİLESİ:

TV 10 ve CAN TV’nin kurucularından ve programcılarından, her adımda emeği olan değerli dostumuz Hüseyin Narlı’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Işıklar içinde uyusun. Hüseyin Narlı 70’li yıllardan bu yana Türkiye devrimci hareketinin öncüsü, özgürlük ve hak arayışı mücadelecisidir. Türkiye devrimci hareketindeki öncülüğü ile beraber Kürt özgürlük hareketi ve Alevi hak arayışının da yılmayan bir neferidir.

AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat:

Yıllarca halkların demokratik hak mücadelesinde yeri geldi yazılarıyla, yeri geldi tv programlarıyla çok büyük emekleri olan değerli Hüseyin Narlı abimizi maalesef kaybettik. Devri asan, yattığı yer nur olsun.

ADFE Genel Başkanı Celal Fırat:

Kendisini tanımakla mutlu olduğum, TV 10 ve Can TV ekranlarında büyük bir hayranlıkla fikirlerinden yararlandığımız Hüseyin Narlı hocamız Hak ile Hak oldu. Can TV ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Işıklar Yoldaşın olsun.

CAN TV kurucusu ve yorumcusu Şiyar Munzur:

İnanılması kolay olmayan acı haber. Sevgili Hüseyin abiyi kaybetmişiz. Türkiye’deki devrimci mücadelenin öncülerinden, 30 yıldır beraber çalıştığımız, bilgisinden, öncülüğünden, yol göstericiliğinden anbean yararlandığım, son 10 yıl içinde de TV10 ve CAN TV kurucularından, programcılarından ve yol göstericisi bilge Hüseyin Narlı…. Çok üzgünüm.

Yön Medya Yayın Kurulu Başkanı Hasan Subaşı: Türkiye devrimci hareketinin öncü kadrolarından Hüseyin Narlı yakalandığı hastalığa yenik düşerek Hakk’a yürüdü.

Hüseyin Narlı, Alevilerin örgütlenmesine doğru bakan bir devrimciydi. Bu bakış açısı onun bir devrimci olarak demokratik Alevi hareketinin içinde yer almasını sağladı. Kürdistan Aleviler Birliği ve daha sonra FEDA saflarında Alevilerin hak ve özgürlükleri için mücadele eden Hüseyin Narlı, bu mücadelesini  Alevi toplumunun örgütlenmesine önemli katkıları olan TV 10 ve Can TV’nin kurucuları arasında yer alarak yaptığı yaptığı programlarla ve yorumlarla basın yayın alanına da taşıdı.

Hüseyin Narlı, düşüncesiyle davranış uyum içinde olan devrimci bir Alevi kadrosuydu. Yalnızca söz söyleyen değil, söylediği her sözün gereğin yapan bir insandı. O’nu tutarlı kılan bu kişiliğiydi.

Alevi toplumu öncü bir kadrosunu kaybetti.Gerçekten çok üzgünüm…

Yıldızlar yoldaşın olsun yolumuzun yoldaşı. Işıklar içinde uyu. Toprak seni incitmesin!

CAN TV Kurucusu ve Programcısı Ali Güler:

Yıllardır tanıdığım ve her zaman, duruşuyla saygı duyduğum, özellik TV 10 ve CAN TV sürecinde her konuda yardımlarını gördüğüm abimiz Hüseyin Narlı, bu gece Hakk’a yürüdü. Işıklar içinde uyu abim. Tüm sevenlerine sabır diliyor. Onu hep saygı ile anacağım.

HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen: Hayatını Alevi toplumunun hak mücadelesine adayan ve medya alanında yıllardır emek veren 68 kuşağı devrimcilerinden, değerli hemşehrim Hüseyin Narlı çok erken aramızdan ayrıldı. Toprağı bol, devri daim olsun. Işıklar içinde uyusun.

AABK Onursal Başkanı Turgut Öker: Yaşamının son otuz yılını Alevi toplununun örgütlenme, kurumlaşma ve medya alanına adayan değerli bir Alevi aydınıydı. Çok erken aramızdan ayrıldı. Tüm sevenlerinin başı sağolsun, toprağı bol, devri daim olsun!

Selda Kavak Torunoğlu: Devrimci ruhu ve durusu Ile bizlere örnek olan bir cok kurumumuzda emek veren ve Can Tv emektarlarindan degerli büyügümüz Sevgili Hüseyin Narlı hevalimiz Haq ile Haq olma yolcusu olmuş. Çok üzgünüm devrin daim olsun, ışıklar içinde uyu hevalim. Toprak Ana seni sarıp sarmalasın seni incitmesin. Basta halkımız olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağolsun.

HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu Üyesi Nesimi Aday: Canlar bir değerini daha yitirdi. Gazeteci Hüseyin Narlı Hakk’a yürüdü, devri daim olsun…

Sanatçı Ali Matur : Ne çok kaybolduk sürgünde. Kırk yıldır sürgünde yaşayan yöremizin 68 kuşağı Devrimcilerinden Ökkeş Ünlübayır (Hüseyin Narlı) dostumuz Hakk’a yürüdü. Başta Ünlübayır ailesine, sevenlerine ve mücadele arkadaşlarına sabır diliyorum. Devrin daim olsun ışıklar içinde uyu güzel dost.

 Kelime Ata:Benim de zaman zaman programlarına katılarak birlikte sohbet ettiğimiz can tv programcısı Hüseyin Narlı hayatını kaybetti. Çok üzgünüm. Uğurlar olsun sana Maraş’ın mücadeleci güzel insanı

 Ali Koçak: Tene Can, Yola Işık olan Gerçeğin Aşkı ile.

Hakka varan Yoldaşımız Abimiz Hüseyin Narlı Nefesini Haktan aldı, günü geldi, aldığı yere iade etti. Hakk ve Hakikata ulaştı.

Hakk ve Hakikatın Enerjisi ile birleşenlere, Aşk ola.

Devriyeyi başlatan Sevgili Hüseyin Narlı Abi Devirin Daim ola.

Nefesiyle kemalete ulaşa.

Toprağın arı, Suyun duru ola.

Xızırın varlığı, Pirin Hakkikatında ola.

Kainat Deryasında, Zöhre yıldızına ışık ola.

Pir u Pak Mürşidi Kamillerin Nefesiyle buluşa.

Işığı; Mansurun, Pir Nesiminin, Pir Sultanın ışığına kavuşa.

Yattığı toprağın üstü Çayırlı, Çiçkeli ola.

Canı/ Ruhu ile Hakk ve Hakikat Alev-i’ine ulaşa.

Gönllerdeki yeri Sevgi ile daim ola.

Bu acı son acımız ola.

Bu dileklerimizi Hakikata sunduk kabul ola.

Dil bizden, Nefes Pir-ANA dan ola.

Ya Xızır Sen Gerçeksin. Gerçeğe HÜ.

Yoldaşımız, Abimiz Hüseyin Narlı’nın Ailesine, Yoldaşlarına, Arkrabalarına, dostlarına sağlık ve sabırlar dileriz. Canların Acıları, acımızdır paylaşırız.

 Ali Köylüce: ÜZGÜNÜZ !GÜLE GÜLE , YA HÜSEYİN DOST. (Ökkeş Ünlübayır) “BU BİR DEMDİR GELİR GEÇER”, Misali. Biten Ömürdür.

Ömrünü, Hem Hüseyni kemalet ile , Hem Hüseyni direniş ve Cesaret ile , mücadele içinde tercih ettiğin İsmine layık yaşadın.

Aşk olsun yaşamında , insanlık ve hak davasında iz bırakanlara.

Kalın çizgiler ile İz bırakarak, Zahir’den, Batın’a göç eylemişsin.

Gün gelmişse, durdurmaya güç yetmez. Yolun açık, Menzilin mübarek olsun.

Yıllarca birlikte yürüdüğümüz, Yol arkadaşım, engin gönüllü muhabbet insanı, inançlı dava yoldaşı, naif ve bilge insan, menzilin Pür u Nur ,Yıldızlar yoldaşın olsun.

Sadece Yeryüzündeki Zulme değil, bu sinsi hastalığa karşı da, bir gün bile başını eğmedin. Bir saniye bile meydan okumaktan geri durmadın. Son anına kadar mücadele sahasından çekilmedin. Hakikatı dile getirmekten son nefesine kadar taviz vermedin. Hizmetlerin, Emeklerin ile gönüllerimizde ve mücadele de, bıraktığın izlerde hep var olacaksın.

Tüm sevenlerine, dost ve yoldaşlara, aile ve sırdaşlarına BAŞSAĞLIĞI ve sabırlar diliyorum.

Üzgünüz,

Güle Güle.

Metin Kaçmaz: Bir dostu, yüregini, sevdasını inandıgı degerlere adamış, devrimci duruşuyla örnek insanlardan olan yapmış oldugu programlarda, hoş sohbetlerde düşüncelerine, anlattıklarına saygı duydugumuz sevgili Hüseyin Narlı’nın ölüm haberi biz sevenlerini üzüntüye bogdu. Bir degeri daha erken kaybetmenin acısıyla üzüntümüz daha da arttı. Devrin daim olsun güzel insan seni her zaman sevgiyle anacagız. Yattıgın yer seni incitmesin, mekanın sevdiklerinin yüregi olsun…

Mustfa Mısır:

Zaman aktı geçti

Kurudu vakti gecti

Nece Padişah taktını bırakıp geçti

Dünya dediğin bir pencereydi her gelen can baktı gecti.

Devrin Daim ruhun şad olsun güzel insan.

Başta ailene,sevenlerine ,can tv çalışanlarına baş sağlığı diliyorum toprak ana Gülistanın olsun .yüzün ak menzilin pak olsun ,uğurlar olsun sevgili can.

AABK Örgütlenme Sorumlusu  Mahmet Ali Çankaya: Sevgili Hüseyin agbi devrin daim olsun ışıklar içinde uyu.

Alevi toplumuna emegin cok olmuştur. Seni alevi mücadelesinde tanımışdım. Saygıyla sevgiyle mücadeleni selamlıyorum.

Aşk ile

Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi / Cemevi Başkanı Mesut Kabakçı: Ezilen toplumların hak mücadelesi için çaba harcayan TV 10 ve CAN TV kurucularından  Hüseyin Narlı aramızdan ayrıldı.

Sevenlerinin başı sağılsun. Devr-i daim olsun,  yattığı yer incitmesin.

AABK Yöneticisi İsrafil Erbil: Sevgili Huseyin abi, Devrin Daim Olsun! Emeklerin, hizmetlerin kabul olsun.  Maraş’a çığlık oldun, Alevilere ses oldun. Uğurlar olsun güzel yürekli insan.

ZEYNEL GÜL: HÜSEYİN NARLI’YI KAYBETTİK

35 senelik dostum, yoldaşım, iş arkadaşımdı Hüseyin.

Bir toplantıda tanıştığımızı hatırlıyorum.

Arkadaş olduk, yoldaş olduk, TV10’da birlikte programlar yaptık, TV10 ve CANTV’nin kurucusuydu.

İki senedir amansız hastalığına direniyordu. Daha iki hafta önce telefonda konuşmuştuk ve “Bir gün görüşelim” sana haber vereceğim demişti.

Akşam Hasan Aygün dostumuzdan aldım acı haberi.

Hüseyin Narlı’yı, güzel bir insanı, devrimci bir yüreği, yeri doldurulmayacak bir değerimizi kaybettik.

Ailesinin, sevenlerinin, yoldaşlarının, CANTV ailesinin başı sağolsun.

Uyuyamadım, sadece üzgünüm.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir