Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ayrışmanın değil birleşmenin sesi olanlara aşk olsun!

AABF NRW Bölge  Temsilciliği yeni yönetimini belirlemek için 23 Ocak‘ta Almanya’nın Neuss kentinde faaliyet yürüten Alevi-Bektaşi Kültür Merkezi’nde Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nu yapacak.

23 Ocak 2022 Pazar günü Neuss Alevi-Bektasi Kültür Merkezİ’nde yapılacak olan AABF NRW Bölge Temsilciliği Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda iki liste yarışacak. AABF NRW Bölge Yöneticisi Selahattin Göktürk’ün  kurduğu liste ile AABF NRW Eski Bölge Başkanı Soner Solmaz’ın  başında olduğı liste arasında yaşanacak yola hizmet yarışında 6 kadın aday ve gençlerde yer alıyor.

Başkan adayları 23 Ocak’ta yaplacak genel kurula ilişkin kısa mesajları yayınladılar.

 Selahattin Göktürk:  ”23.01.2022 tarinde yapılacak olan genelkurulda NRW AABF Bölge yönetimine örgütsel birliğimizi pekiştirmek ve dayanışmayı güçlendirmek için, yol aşkına ya Hızır deyip yola çıktık, emek veren ve katkı sunan cümle canlara aşk ola.”

 Soner Solmaz: ” Örgütün bütünlüğü, kazanımların genişletilmesi ve eşit hak mücadelesi için,  bu hafta sonu 23.01.2022 Pazar günü yapılacak olan AABF-NRW Temsilciliği Olağanüstü Genel Kurulu’nda ortak aklın hakim olduğu bir yönetim anlayışıyla  adayız!

Çünkü ikiliğe karşı birlikten, ötekileştirmeye karşı kardeşlikten, ayrımcılığa karşı dirlikten,  dost dilinden,  candan canlardan  yana, farklılıklar zenginliğimiz şiarından yana, örgütle, inancın değerleri ile, kendisi ile barışık  bağımsız bir Alevi örgütlenmesi için birliğimiz dirliğimiz daim ola.

Hünkâr kılavuzumuz Hızır yardımcımız Ola.

Aşk İle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.