Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BİLİM İLE GİDİLMEYEN YOLUN SONU.(1)

-Özgür Kaplan-
Baba İlyas, Hünkar Hacı Bektaş, Şah Kalander, Pir Sultan Abdal… Onlar tarihte kalanlarımız değil geleceğimizin ta kendisidir.
Alevilik adına yapılmış-yapılan ve yapılacak olan tüm üretimlerin bilimsel olup olmadığı aynı zamanda Aleviliğin geleceğe nasıl taşınacağınında bir ölçeğidir. 2020’li yılların mücadele hattını günümüz ihtiyaçlarının tespiti ile yapmak zorundayız. Örgütlü tarihimizi kendisi ile başlatma ve bitirme hastalığından kurtulmalıyız. Zira örgütümüz onlarca yıla dayanan bir mücadele tecübesi ve deneyimine sahiptir. Bu değerleri yaratan tüm kadrolarımızla yol yürümeye ve üretmeye devam etmeliyiz. Bu bağlamda yönetimlerde görev almanın sadece bir sorumluluk üstlenme olduğunu unutmamalıyız.
Alevi örgütlü mücadelesinde tüm kadrolarımız örgütlerimizin geleceğidir-değeridir.
Bu bağlamda asla unutulmaması gereken bir konu ise, her türden işgal ve sömürü altındaki Alevilik özgürleşmedikçe Anadolu’da hiç bir halk özgürleşemez.Demokrasi de bağımsızlık da mümkün değildir. Alevilerin önünde duran başat görev ise, Aleviliği bağımsızlığa kavuşturma mücadelesi olmalıdır. Bu bağımsızlık, komşu inançların ve dost ideolojilerin kendi örgütsel disiplin dayatmalarına karşı, kendi varlığımızı tarihsel gerçekliğimizin ışığı ile ifade ederek sağlanacaktır. Sınıfsız ve sömürüsüz bir yaşamın tariflendiği Rıza Şehri kültürünün, özümsenmesi, örgütlü olarak anlatılması ve dönüşüme açık kalıcı kılınması, Anadolu halklarının bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinde başarılı olmasının yegane anahtarı olacaktır.
Yani Aleviler, Aleviliği,İslam fanatizminden, halkları ise Arap faşizminin pençesinden kurtarmadıkça Anadolu özgürleşemez.
Başaracağız.
Özgür Kaplan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir