Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP ALMANYA KADIN ÖRGÜTLERİ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP Almaya Kadın Örgütleri, Almanya’nın Köln kentinde düzenledikleri bir etkinlikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladılar.
Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Almanya Kadın Örgütleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü sebebiyle 13 Mart 2022 tarihinde Bergischer Gladbach’ta kitlesel bir 8 Mart etkinliği düzenledi. Bergischer Gladbach’taki Saal 2000 Düğün Salonu‘nda düzenlenen etkinliğe, koronavirüs salgınına rağmen Almanya’nın değişik kentlerinden gelen bine aşkın kişi katıldı.
‘‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” siyarıyla düzenlenen 8 Mart ekinliğine konuşmacı olarak Almanya Federal Parlamentosu SDP Milletvekili Nezahat Baradari ve CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Ataca Kayışoğlu katıldı.
Sunuculuğunu Ezgi Karadağ’ın yaptığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği’nde CHP Kadın Örgütleri’nin temsilcileri hep birlikte sahneye çıkarak, 8 Mart ve kadın sorunu üzerine konuşmalar yaptılar. Ezgi Karadağ’ın katledilen kadınlarla ilgili yaptığı sunum etkinlikteki coşkuyu zirveye taşıdı.  Kitle sunumun sonunda Ezgi Karadağı ayakta alkışladı.
CHP Almanya Kadın Örgütleri’nin düzenlediği kitlesel, çoşkulu ve nitelilkli etkinlikte Bergischer Gladbach Eğitim ve Kültür Merkezi Kadınlar Tiyatrosu‘‘ Koca Yasa ‘‘ oyununu sergilendi. Beğeniyel izlenen ‘‘ Koca Yasa ‘‘tiyatro oyununun sahnelenmesinin ardında, Aykut, Onur ve Dayra sahne alarak seslendirdikleri birbirinden güzel ezgileri ile  salona çoşkuyu hakim kıldılar.
Etkinlik, CHP Honnover Kadın ve Gençlik Korosu ( TSM) ile Bergischer Gladbach Eğitim ve Kültür Merkezi Kadınlar Korosu’nun söylediği şarkılarla son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.