Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

1 Nisan 2018’den bu yana nasıl bir yolculuk yaptık!

Rozbi DEMİR /FUAF Eş Başkanı

Çok şey yaşadık.. Hep birlikte el ele, zorlukları aştık, ama mutlu anları da paylaştık! Görevini yeni sona eren eş genel başkanım Hakan ALCA’ya yürekten ve içtenlikle teşekkür ediyorum. Federasyonumuza öncülük ettiğimiz bu dört yıl boyunca kendimizi tanımayı, takdir etmeyi ve daha fazlasını öğrendik. O bana yoldaş oldu, abi oldu ve her zaman en büyük nezaketi gösterdi.

Biz teşekkür ederiz!

Malumunuz olduğu üzere ne yazık ki istediğimiz her şeyi gerçekleştiremedik. Sarı Yelekliler krizi ve salgın, bitmediğini hatırlattığımız gibi, diğer birçokları gibi eylemimize de kısıtlamalar ve sınırlamalar getirdi. Buna rağmen her birinizin seferberliği sayesinde hala önemli işler başarabildik. Burada üyelerimize, CCA’larımıza ve tüm bölgesel FUAF organlarına teşekkür ediyorum.

Bugün Fransa Komünist Partisi genel merkezinde gerçekleşen 10. Meclisimizle yeni bir sayfa açılıyor. Gerçekten de Alevis de France federasyonunun yeni bir eş başkanlığı dönemi için bana güven vermeye karar verdiniz, teşekkürler!

Her birimize güvenerek karşımıza çıkan tüm zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Fikir ayrılıklarımızı, karşıtlıklarımızı bırakalım ve yol sevgisi olan ortak gücümüzü ortaya koymaya kendimizi uygulayalım!

FUAF istikametinde temsilcisi olduğum gençliğin eylemimizde ve çalışmalarımızda tüm payını almasını diliyorum! Kaderini ele geçir, anahtarlar senin ellerinde! Korkma, aldanmaya cesaret et, dene. Dört yıl önce kendim yerimde olmasın diye düşünüyordum, ne meşruluğum nede tecrübem olduğunu düşünüyordum. Altın, insanın hatasını kabul etme cesaretine sahip olmakla büyür. Dış görünüşe, sahip olmadığın izlenimlere önem verme, yeteneklisin ve her şeysin! Sen bizim geleceğimizsin!

Birliğimiz sağlam ve daim olsun!

AG’mizde bulunan herkese, başta Fransa’nın her yerinden bize katılan tüm gençlerimize teşekkür etmek istiyorum, sağolun!

Delegeler kimler olmasaydı bu kongrenin yapılması mümkün olmazdı teşekkürler!

üyelerimizi temsilen CCA başkanları teşekkür ederiz

Ve sonra tabiki yol arkadaşlarım, onlar olmasaydı hiç bir şey mümkün olmazdı, sizede teşekkür ederim!

Tıpkı beni her zaman destekleyen, motive eden, rahatlatan ve cesaretlendiren ailem gibi, size ne kadar teşekkür etsem azdır!

Beklentilerinizi keyifle ve sevgiyle karşılamak ümidiyle, bitirmeyi dilediğim. Bana verdiğiniz güveni onurlandırmak için sürücü telime söz veriyorum!

Sevgiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.