Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD: Kemal Bülbül’e yurtdışı yasağını şiddetle kınıyoruz

Paris ve Stuttgart’taki etkinliklere katılmak için Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, uçuşunun kendisine verilen bir tebligatla engellendiğini duyurdu.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) Genel Merkez, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül’e konulan yurtdışı yasağını ilişkin yazlı bir açıklama yaptı.
“Kemal Bülbül’e yurtdışı yasağını şiddetle kınıyoruz” ifadelerini yer aldiği yazılı açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:
“Önceki dönem genel başkanımız ve HDP milletvekili Kemal Bülbül, etkinliklere katılmak üzere yurtdışına çıkmak için gittiği havaalanında pasaportu alınmış ve daha sonra Emniyet Genel müdürlüğünün /8/2016 tarih ve 124420 sayılı genelgesini gerekçe göstererek yurtdışına çıkışı engellenmiştir. Bu keyfi ve faşizan uygulama Akp iktidarının fıtratında vardır. Fiilen tutuklama olan bu tutum milletvekili dokunulmazlığına da, en geri demokrasi anlayışına da sığmazken Akp’nin kumaşına tam olarak uygundur.
İktidara geldikleri günden beri,insani değerleri kirlettiler, doğayı kirlettiler,demokrasi-eşitlik-özgürlük kavramlarını kirlettiler. Milyonlarca oy almış bir partinin on binlerce üyesini,milletvekili,belediye başkanı ve dahi genel başkanlarını tutsak edenler halkın iradesinden korkuyor. Akp, korkakların partisidir.Akp ırkçı ve şeriatçı politikaların kaynağıdır.
Önceki dönem genel başkanımız ve hali hazırda üyemiz olan Kemal Bülbül’e konan yasak, milyonlarca Alevi yurttaşın iradesine konulmuştur. Bu, adı konulmamış bir tutuklamadır. Bu, ülkeyi Nazi kampına çevirmenin resmidir.
Derhal bu faşizan tutum son bulmalı ve önceki dönem genel başkanımızdan özür dilenerek, seyahat özgürlüğü iade edilmelidir.
KEMAL BÜLBÜL YALNIZ DEĞLDİR.!”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.