Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

” YENİ AKİT: KAVALA’YI BIRAK MADIMAK’A BAK!”

 

Pirimiz, yol önderimiz Pir Sultan Abdal şenliklerine katılmak için, 2 Temmuz 1993’de Sivas’a giden 33 Can, devlet destekli şeriatçı – faşist çetler tarafından Madımak Oteli’nde diri diri yakılarak katledildiler.
İnsnalığa karşı işlenen bir suç olan Madımak Oteli Katliamı’nı yapan canileri savunmak için insanın, insanı insan eden tüm değer yargılardan kopuşup uzaklaşması ve bunlara yabancılaşmış olaması lazım.
” Kavala’yı bırak Madımak’a bak” manşetini atan AKİT Gazetesi, Madımak Oteli’nde 33 Canımız diri diri yakan katilleri savunmayı kendisine görev edinmiş.
Bu paçarvayı çıkaranların, Gezi direnişçilerine karşı içlerinde nasıl iğrenç bir kini besleyip büyüttükleri biliyoruz. İnsan yakanlara dost olanlar, kıblesi insan olan Gezi direnişçilerine düşman olmanları onların beslendikleri faşist ideolojinin eseridir!
Gezi davasında doğayı ve çevreyi korumak adına aylarca Gezi Parkı’nda direnen ve mücadele eden insanlara verilen ağır hapis cezalarına tepki gösterilmesine itiraz eden AKİT Gazatesi’ni yöneticileri, 33 Canımızın katledildiği Sivas Madımak Katliamı’nı yapan katilleri mazlum gösterecek kadar insanlıktan uzaklaşmışlardır. Bundan dolayı, Madımak Oteli katliamın yapan canileri kastederek ” mazlumlara neden sahip çıkılmıyor” ifadeleriyle “Kavala’yı bırak Madımak’a bak”
manşetini atiyorlar gaztlerinde….
İğrençsiniz!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir