Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BERLİN’DE ALEVİ KÜLTÜR HAFTASI

AHA – Berlin Alevi Toplum – Cemevi’nin düzenlemeyi planladığı ”Alevi Kültür Haftası” etkinliklerinin ilki 18  Nisan’da gerçekleşecek. Perşembe akşamı saat 19:00’da, Dr. Gani Pekşen ” Alevilikte zakirlik, nefesler ve semahlar” başlıklı bir sunum yapacak.

Dört gün sürecek olan ”Alevi Kültür Haftası” etkinliklerin ikinci gününde ise Cemevi kaplarını ziyaretçilere açacak. ” Açık kapı günü” adı altında düzenlenecek  olan bu etkinlik saba saat 10:00’da başlayacak, akşam saat 18:00 kadar devam edecek.  Ziyaretçiler, bu saatlerde Cemevi’ni gezerek, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi alabilecekler.

”Alevi Kültür Haftası”nın üçün günüde ise Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Mat, Berlin Cemevi’nde olacak. Sayın Mat,  ”Berlin’de ve Avrupa’da Alevi Örgütlülüğü” başlıklı panele Berlin Anadolu Alevi Kültür Merkezi’nin ilk başkanı Metin Özbingöl ile birlikte konuşmacı olarak katılacak.
Alevi Kültür Haftası’nın son günü olan 21 Nisan’da düzenlenecek konser ve dinletilerde ağrlıklı olarak Berlin Cemevi’nin ve ”kardeş derneklerin” gençleri  sahne alacak. Pazar günü  düzenlenecek konser ve dinletilerde su gençlerimiz sahne alacak:
Pınar Yeşilbaş, Gülüzar Çelik, Hasan Hüseyin Sarı, Özgür Çelik, Sedat Boyraz, Hünkar Savaş, Seyid Doğan, Akın Asku, Uğur Can Yoloğlu, Anıl Sarpkaya, Çağdaş Aslan ve Mehmet Bolat. Konser ve dinletilere katılmak isteyenler, tutarı 10 € olan giriş biletini alarak saat 16:00’dan itibaren salona girebilecekler.

Alevi Haber Aği / Berlin

www.alevihaberagi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir