Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ALEVİ KURUMLARINA SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ.

ALEVİ KURUMLARINA SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ.
Evet son dönemde bir grup,biz Alevi kurum yöneticilerine öyle bir dil kullanarak saldırıyor ki, sanırsınız ki Aleviliğin sahipleri onlar.
Yazının hemen başında belirteyim;
Boşuna heyecanlanıp heveslenmeyin, bizim ne dün ne bugün nede gelecekte böyle bir gündemimiz olmadı olmazda!
Sanki PSAKD 30 yıllık mücadele tarihinin yaratıcısı değilmiş, sanki Madımak katliamına karşı her alanda direnip takipçisi olmamış.
Maraş Çorum anmaları yapılıp katliam sorumlusu sistemin üzerine gidilmemiş.
Zorunlu din derslerine, diyanete,Alevi köylerine cami yapılmasına karşı mücadele verilmemiş.Madımağın utanç müzesi olması için hiç bir şey yapılmamış gibi.
Belki sizin dünyanızda bunlar yok ama biz Alevi hak ihlallerine karşı mitinglerde ve değindiğim hemen tüm etkinliklerimizde Hz. Ali’nin resimlerini abdestli faşistlere karşı onurla taşıdık.
Siz şunu yapıyorsunuz;
Bizim Hz Ali ve Ehlibeyt ile hiç bir sorunumuz olmadı ve olmayacağını bilmenize karşın, Tayyip Erdoğan ağzı ile konuşuyorsunuz!
Ne demişti Tayyip bey; “Alevilik Hz Ali’yi sevmek ise en iyi Alevi benim…”
Şimdi soru şu,
Bizi eleştirmek adına ettiğiniz hakaretler,attığınız iftiraların sonucunda, hedef gösterdiğiniz kurumlarımız ve yöneticileri saldırıya uğrarsa ne yapacaksınız? “Amacımız da buydu kurşunlarına sağlık…” diye kına mı yakacaksınız?
Siz sözde Hz Ali’ye sahip çıktığınızı sağa sola saldırarak iddia ediyorken Arap faşizmine’de göz kırpıyorsunuz. Sahi kimdir Arap faşitleri, sizin bize saldırırken bir kere bile adına değinmediğiniz yezidler ve muaviyelerdir…
“Yürün bre hınzır paşa(lar)
Sizinde çarkınız kırılır…

Özgür Kaplan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir