Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Doğu Perinçek, Atatürk’ün 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yapması yanlış

AHA – Doğu Perincek, Atatürk’ün 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmesini yanlış bulduğunu ifade etti. Perinçek, Ulusal Kanal’da katıldığı bir programda 23 Nisan‘ın bugün gelinen noktada  balonlarla kutlanan bir bayrama dönüştüğünü söyledi.  Perinçek konuşmasının davamında 23 Nisan’a ilişkin şunları ifade etti:

“Atatürk’ün bir yanlışı. 23 Nisan’ı Çocuk Bayramı yapmak bence yanlış. 23 Nisan balonlarla kutlanan bir bayrama dönüştü. 23 Nisan bizim devrim günümüz. 23 Nisan’da padişah hükümeti yıkıldı.‘‘

23 Nisan’ı biz bugün, devrim tarihi olarak kutlamıyoruz. Koltuklara oturtulan çocuklar, balonlar… Siz o çocuklarla devrimi yapamaz, devrimi koruyamazsınız”diyen Perinçek, “Hata demiyorum, biraz daha ağırlaştırıyorum, çok ciddi bir hata diyorum. Bakın Atatürk peygamber değil, bunlar çok büyük yanlışlar. Türkiye bugün bir devrimin eşiğine gelmiş; üretim devrimi yapıyor. Bu devrimleri, siz çocuklara balon dağıtarak o devrimin meşalesini yakamazsınız. Çocuk Bayramı diye devrim unutturuluyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir