Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ABF: ”PSAKD Diyarbakır Şubesi’nin elektiriklerinin 6 aydır kesik olmasına tepki gösterdi

AHA -PSAKD eski yöneticis Songül Tunçdemir’in  mahkemesine katılan ABF heyeti, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği – Diyarbakır Şubesi / Cemevi’nin ziyaret etti. Elektirik borçlarından dolayı, Cemevi’nin 6 aydır elektiriklerinin kesik olduğu bilgisini alan ABF heyeti, bu duruma tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinde yapılan kısa bir açıklamada Cemevi’nin elektiriklerinin kesik olmasına ilişkin şu görüşler dile getirildi:

” Bir Cami Düşünün Elektrik burcundan dolayı elektriği kesik, böyle bir Örnek veremezsiniz, ama 6 aydır Pirsultan Abdal kültür Derneği Diyarbakır şubesi Cemevinin Elektrik borcundan dolayı elektriği kesik, bu bir zulümdür.”

ABF heyeti, Cemevi ziyaretinin ardından açlık grevindeki  Leyla Güven’i  ziyaret etti.  PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan ziyarete ilişkin şunları söyledi: ” Buraya gelişimiz Leyla Güven’in mücadelesine destek ve moral amaçlıdır. Nerede bir zulüm, nerede bir mazlum varsa yanında durmak gibi bir misyonumuz vardır. Bu misyonu yerine getirirken hiç bir zaman din, dil ve ırk gözetmeksizin tüm mazlum halkların yanında durma gibi sorumluluğumuz var. Yolumuzun bize vermiş olduğu misyon ile buradayız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir