Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AVUSTURYA ALEVİ BİRLİĞİ’NİN TOPLANTI ÇAĞRISI

31 Mart Yerel Seçimleri’nde başta İstanbul olmak üzere birçok büyük şehiri kaybederek darbe alan AKP – MHP ittifakı, İstanbul’da  yediği yumrukla ciddi bir şekilde sarsıldı. Kirli ittifak güçleri, yaşadıkları bu politik sarsıntını etkisiyle, İstanbul seçimlerini iptal ettirebilmek için her türlü entirikayı, komployu ve hukuk dışı zorbalığı mubah saydılar. Pratikleştirdikleri Muaviye politikalarıyla, AKP – MHP ittifakının emir eri olan ’ Yüksek Seçim Kurulu’na hukuku yok sayarak aldırdıkları bir kararla İstanbul seçimlerini iptal ettirdiler.

AKP – MHP ittifakı,  23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul seçimlerini kazan bilmek için her türlü zorbalığa ve hileye baş vurarak seçime tüm gücüyle yüklenecektir!  ’İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’’ gerçeği;  faşist ittifak güçlerini iktidarlarını koruyabilmeleri için İstanbul’u mutlaka kazanmaya mecbur bırakmaktadır!

SEÇENEKSİZ DEĞİLİZ, BİRLEŞİRSEK KAZANIRIZ!

AKP – MHP ittifakının bu politikalarını boşa çıkarmanın ve faşistlere daha ağır bir darbe vurmanın yolu;  Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yeniden kazanmasından geçiyor!

Bu gerçekten hareket ederek tüm sivil toplum örgütlerini ve demokrasi güçlerine birlikte davranma çağırıyoruz!

Bu çağrımızı pratikte ete kemiğe büründürebilmek için bugün Viyana’da CHP’nin, HDP’nin, Atatürkçülerin, Sol ve Sosyalist kesimlerin katılacakları bir toplantı düzenliyoruz.

31 Mart’ta birliğimizden aldığımız güçle baharla el sıkıştık.  23 Haziran’da baharın yaza el verebilmesi için gelin canlar bir olalım, iri olalım, diri olalım!

Tarih : 14 Mayıs 2019 Salı.

Saat: 19:00

Yer: Viyana Alevi Toplumu

Düzenleyen: Avusturya Alevi Birliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir