Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

“Belediyeler imamı” Karaarslan’ın mahkemedeki ifadesi: “İmamoğlu’na FETÖ’cü de seni tahliye edelim” diyorlar

“FETÖ”nün ‘belediyeler imamı’ olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan mahkemede verdiği ifadesinde “Tutanaklara isminin geçmesini istemediğim bakanlar bana ve aileme ulaşarak belediye başkanları aleyhinde beyanda bulunmamı istediler” ifadelerini kullandı

Aydın’da ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma ile sahtecilik suçlamasıyla açılan ve “FETÖ”nün ‘belediyeler imamı’ olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan’ın bir numaralı sanık olduğu davanın görülmesine devam edildi. Önceki duruşmada ifade vermek istemeyen Karaaraslan, tutuklu olduğu Ankara’dan Aydın’a getirilerek ilk kez hakim karşısına çıkarıldı.

Erkan Karaarslan mahkemede yaptığı savunmasında avukat görüşünde Serkan Seyhan isimli bir kişinin getirilerek bazı tekliflerde bulunduğunu öne sürerek “Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir” ifadelerini kullandı.

Tutanaklara isminin geçmesini istemediğim bakanlar…

Konu ile ilgili gazeteci Seyhan’a faks gönderdiğini belirten Karaarslan, bu işlem sonrasında Ankara Cumhuriyet Savcısı’nın kendisini odasına davet ettiğini söyledi. Savcı’nın kendisini istediği kişi ile görüştürebileceğini söylediğini ileri sürdü.

Talebi dışında 18,19,20 ve 27 Mart tarihlerinde görüşmeler gerçekleştirdiğini belirten Karaarslan ifadesinin son kısmında ise “Tutanaklara isminin geçmesini istemediğim bakanlar bana ve aileme ulaşarak belediye başkanları aleyhinde beyanda bulunmamı istediler” ifadelerini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir