Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Avrupa Alevi Düşünce Derneği, AKP’nin yeni projesidir!

AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat, sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaparak  Avrupa Alevi Düşünce Derneği’ne ilişkin görüş ve düşüncelerini dile getirdi.  Başkan Mat, ” AKP’nin Yeni Projesi…” başlığıyla yaptığı açıklmada, Avrupa Alevi Düşünce Derneği’nin örgütsel yapısına, kurulmasına, amaç ve hedeflerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

”Dernek adı: Avrupa Alevi Düşünce Derneği

Faliyet yılı : 2016

Merkezi: Ankara

Başkanı: İsmet Abbasoğlu

Amacı: İslami bir Aleviliğin öğretilmesi

Araç: Alevi İmam Hatip Lisesi

Berlin ve Münih’te şube açma faaliyetleri…

AB ve Devlet Eski Bakanı AKP’li Egemen Bağış Avrupa Alevi Düşünce Derneği İstanbul Temsilciliği’nin misafiri oldu.

“Avrupa Alevi Düşünce Derneği Genel Başkanı İsmet Abbasoğlu Bakan Bağış ile Ramazan ayında Diriliş Gençlik Federasyonu iftarında tanıştıklarını ve diyaloğa açık yapısından etkilenerek kendisini derneklerine davet ettiklerini belirterek ziyaretinden dolayı müteşekkir olduklarını söyledi.”

Kuruluş yeri Ankara ama ismi Avrupa Alevi Düşünce Derneği. Avrupa Alevi Hareketini parçalamak, dağıtmak adına her şeyi denediler, denemeye de devam ediyorlar.

Gri dedeler, Ali Yolu, Alevi İslam Birliği gibi…

İsimleri farklı da olsa kurucuları, amaçları ve hedefleri aynı. “Türk İslam” devlet resmi ideolojisinin ürünleri.

Nerede ve hangi isim altında kurarlarsa kursunlar. Bugüne kadar hepsinin akıbeti ne olduysa, bundan sonra yeni kurdukları çakma derneklerinin akibedi de aynı olacaktır.

Aleviler, kendine özgü inanç ve yaşama bakış açılarıyla, kurdukları kurumlarıyla yolu’na, ikrar’ına ve mücadelerine daha kararlı devam edecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir