Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Garip Dede Dergahı: ” Samimi değilsiniz”

Bizler zorunlu din derslerinin kaldırılması ve bireysel inanç özgürlüğü için mücadele eden tüm Alevi toplumun yanındayız, fikirler alınmadan, müzakere edilmeden alınan kararlar birilerinin gizli kapaklı aldığı her kararlardır bu şudur “Aleviler yeni bir Alevilik tanımıyla şekillendirilmek isteniyor” Adı Hacı Bektaş-I Veli Anadolu projesi olan İstanbul Halkalıdaki bu okulda isminden anlaşılacağı üzere bir projedir. Devletin iştirakçilere bir jesti ve Alevi toplumuna karşı samimiyetsizliğidir.
İnançsal taleplerimiz karşılanmadan açtığınız bu okulu sorgulamak zorundayız ve sorgulayacağız, zorunlu din dersleri kaldırılmasını isteyen, bu alanda yılarca mücadele eden Alevi toplumuna özel okullarda yetişmiş dedelerle inanç hizmeti vermek akla ve mantığa ters yani bu okul kısacası tarihsel süreçte yapılan kirli devşirme projelerinden biridir.
Bakınız;
Holdingleşen Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletmesine tahsis edilen sermaye 80 milyon liraya çıkardı ve Aleviler yok sayılmaya devam edildi. Bu nedenle ne siz samimisiniz ne devlet.
Bu nedenle;
Dindarlığa, kindarlığa ve gericiliğe karşı etkin ve sürdürülebilir şekilde karşı çıkmaya devam edeceğiz,devlet yönetim şeklinin bir mezhebin yönetim şekliyle yorumlanmasına karşıyız,dini baskısı ile tüm toplumları zorla uzlaştırılmasına karşıyız , eğitim öğretimin dine bulaştırılmasına karşıyız.
ÇÜNKÜ bu eğilimlerin ülkede farklılıkları ve özgürlükleri yok edeceğini biliyoruz.

Garip Dede Dergahı Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir