Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AKP – MHP Faşist ittifakı’nın zorbalığına karşı haydi HDP ile daynışmaya!

 
AKP – MHP faşist ittifakı, 31 Mart seçimlerinde aldıkları yenilginin sonunda kaybettikleri beldiyeleri kayyum darbesiyle yeniden ele geçirmek istiyor. Üç Büyükşehirin Belediyesine kayyum atanması, Kürt seçmenin iradesine karşı yapılmış olan açık bir saldırdır.
Bu saldırının özünü, AKP’nin seçim sandığında kaybettiği önemli belediyleri kayyum darbesiyle yeniden ele geçirme anlayışı oluşturmaktadır.
Açık faşizmin iktidar merkezini oluşturan AKP –MHP ittifakı; Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atayıp halkın oylarıyla seçilmiş olan HDP’li Başkanları görevden alarak halkın iradesini gasp etmiştir.  Yasa, kural, hak, hukuk tanımıyan AKP iktidarı, adaletsizliği ve vicdansızlığı kendisine yol edinmiş. Böylesi bir zalim iktidarın kayyum karalının biz Alevilerin nezdinde hiçbir meşruiyeti yoktur!
AKP – SARAY REJMİNİN KAYYUM DARBESİNE SESSİZ KALMAYALIM!
AKP iktidarının ittifak ortağı ırkçı -faşist MHP’yi de yanına alarak gereçkleştirdiği bu faşist zorbalığa karşı, Kürt halkı‘‘ Seçilmişler benim irademdir, irademe dokunma‘‘ diyerek direniyor.  Bu haklı direnişinde Kürt halkı yalınız bırakılmamalıdır! Başta Aleviler olmak üzer; AKP – MHP faşist ittifakına karşı olan tüm kesimler, Türkiye’nin batısında barışçıl ve demokratik kitle eylemleri düzenleyerek, bu haklı ve onurlu direnişe mutlaka kendi seslerini katmalıdırlar.
Çünkü darbeci faşist güçlerin Diyarbakrı, Mardin ve Van’da gerçekleştirdikleri bu faşist saldırı kesinlikle buralarla sınırlı kalmayacaktır! Eğer kayyum darbesine karşı olan kesimlerin, hemen şimdi  güçlerini birleştirerek toplumsal demokratik bir kitle direnişiyle, darbenin önü kesip saldırıyı geri püskürtmeleri mümkün olmazsa; darbenin dalgalar halinde CHP‘nin İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana belediyelerinin ve daha birçok belediyenin kapsına  dayanması kaçınlımaz olaçaktır. 
Bu gerçekliği bilince çıkararak AKP – MHP faşist ittifakının kayyum darbesine karşı, hep birlikte toplumsal demokratik kitle direnişini örgütlüyelim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir