Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD Genel Merkezi: Artık kabuslarımızdan başka kaybedecek bir şeyimiz kalmadı

AHA –  Alevi kurumlarından Kanal İstanbul’a ilişkin açıklamalar birbir ardına gelmeye devam ediyor. Kanal İstanbul’a ilk tepki Alevi Dernekleri Federasyonu  (ADFE) Bileşenleri‘nden gelmişti. 27 Aralık 2019 tarihinde, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi de yazılı bir açıklama yaparak  ‘Kanal İstanbul Projesi’ne tepki gösterdi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’nin yazılı açıklamasından AKP iktidarının  ‘Kanal İstanbul Projesi’ ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

“KABUSLARIMIZDAN BAŞKA KAYBEDECEK BİR ŞEYİMİZ KALMADI”

“Artık kabuslarımızdan başka kaybedecek bir şeyimiz kalmadı. AKP iktidarı önüne gelen her şeyi talan ediyor, yağmaya açıyor. Ormanlarımız ateşe veriliyor,dağlarımız,ırmaklarımız siyanür ile zehirleniyor. Çocuklarımız cemaat yurtlarında Kur’an kurslarında tecavüze uğruyor,kadınlar ki zaten sokağa çıkamaz durumdalar” denilen açıklama şöyle devam etti:

“Yandaşlara,lüks yaşamlarına oluk oluk para akıtılırken emekçiler açlığa mahkum edilip, vatan millet edebiyatı yapıyorlar. Asgari ücret bu ülkede milyonlarca insana apaçık hakarettir,bir halkı topluca açlığa mahkum etmektir.

Rant ve talan düzeni, AKP’nin gözünü o kadar karartmıştır ki, artık meşrulaştırılmış uluslararası bir soygun ve talan ile karşı karşıyayız. Adına Kanal İstanbul dedikleri proje, bizzat doğamızı, yaşamımızı,ekonomimizi ve ülkemizi peşkeş projesidir. Bu proje Çanakkale’de canı pahasına savaşmış Anadolu halklarının ortak kazanımını yok etmektir. Bu proje Karadeniz’i emperyalistlerin emrine açma projesidir.!”

“NE KANAL İSTANBUL’U NE DE AKP’Yİ İSTEMİYORUZ”

“Artık ülkemizde mucizenin adı iş bulmak,imkansızın adı ise emekli olmaktır. Akp milyonlarca genç işsizler ordusu yaratmış yine milyonlarca insanın emeğini gasp ederek EYT’li durumuna düşürmüştür.
Çocuklarımızı,kadınları,doğayı,işimizi,emeğimizi ve geleceğimizi korumak için bu kabusa bir son vermeliyiz. Önümüzdeki ilk seçimlerde bu kabustan kurtulmak için AKP’den kurtulmalıyız.!
Ne kanal İstanbul’u ne de AKP’yi istemiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir