Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AKP CİHATÇI ÇETLERİN İMDADINA YETİŞMEK İÇİN LİBYA’YA ASKER GÖNDERİYOR!

TBMM Genel Kurulu, Libya’ya asker gönderme tezkeresini görüşmek üzere bugün olağanüstü toplandı. Tezkere, 184 ret oyuna karşı, AKP, MHP ve BBP’nin verdiği 325 evet oyla meclis’ten gecti. CHP, HDP, İyi Parti, TİP ve Saadet Partisi tezkereye destek vermediler.

Tarih göstermiştir ki savaşın kazananı olmuyor

Savaş çocukların ölmesi, anaların ağlaması, yuvaların sönmesi, kadınların ırzına geçilmesi, kısaca kan, zulüm, gözyaşı, talan ve yıkım demektir!

Biz Aleviler, hiçbir askerin Libya’da ölmesini istemiyoruz!  Hiçbir askerin anasının Libya’da tabut içinde gelen yavrusunun başucunda ağlamasını istemiyoruz. Bizler biliyoruz ki savaş mazlum insanlara karşı işlenen bir değil, bin bir cinayettir. Bu tartışılmaz bir gerçektir. Bu gerçekten hareket ederek kardeş halkların çocuklarının Libya’da birbirlerini öldürmesine hayır diyoruz!  Susma, sende ses ver ki çocuklarımızı Tayip Erdoğan’ın saçma emelleri uğruna Libya çölerinden ölmesinler.

Analar çocukların savaşlarda ölsünler diye dünyaya getirmediler

İşte bu yüzden biz Aleviler, çocuklarımızın ne Suriye’de ne Libya’da  nede başka bir ülkede savaş cephelerine gönderilmelerini istemiyoruz! İnancımız gereği dünyanın neresinde olursa olsun, savaşlara, emperyalist müdahalelere karşı çıkıyoruz. Savaşa değil, barışa ve halkların kardeşliğine sesi oluyoruz

AKP iktidarı çihatcı kardeşlerini kurtarmak için Türkiye’yi Libya’da bedeli çok ağır olacak bir savaşa sokmak istiyor

AKP iktidarı ideolojik kardeşliğinin bir gereği olarak tüm gücüyle desteklediği cihatçı çeteleri için düştükleri yenilgi çukurundan çıkarmak için savaş tezkeresini bugün Meclis’ten geçirdi. Libya’ya alelacele asker gönderme hazırlıkları içinde olmasını bir nedeni budur. AKP – Saray iktidarı, Trablus’ta düştü düşecek durumdaki hükümeti ayakta tutabilmek için Libya’ya asker gönderiyor. Çünkü bu hükümet, AKP ile idelojik kardeşliği olan Müslüman Kardeşlerin yörüngesinde yol alan son hükümettir. AKP iktidarı dış politikasını, Türkiye’nin çıkarları ve bölge halklarının barış ve kardeşliği temelinde değil; ideolojik kardeşi olan şeriatçı çetlerin, mezhepçi ve “İhvanü’l-Müslimin”cü şer odakların çıkarlarına görer şekilendirip belirlemektedir!
Bu gerçekleri gör ve Libya’ya asker göndermeya, savaşa hayır de!
Savaşın değil; barışın ve halkların kardeşliğini sesi olalım!
Alevi Dayanışma Ağı – ADA
02.01.2020 / Ankara

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir