Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

 PSAKD : Biz Aleviler, dünyanın hiç bir halkını düşman görmüyor ve savaş istemiyoruz


Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Libya’ya asker gönderilmesini içeren tezkerenin Meclis’te kabul edilmesine tepki gösterdi. Yapılan yazılı açıklamada, AKP ve MHP’nin Libya’da yeni bir bataklık yaratma peşinde olduğu belirtildi.

Alevilerin dünyanın hiç bir halkını düşman görmediği ve savaş istemediği belirtilen açıklamada, halkın yoksulluğa ve savaşa mahkum edildiğinin altı çizilerek, AKP ve MHP’nin Libya’da yeni bir bataklık yaratma peşinde olduğu kaydedildi.

“LİBYA’DAKİ SAVAŞA TARAF OLMAK DAHA FAZLA KAN VE GÖZYAŞI DEMEKTİR”

Meclis’te onaylanan savaş tezkeresinin başta Libya ve bölge halkları için daha fazla kan ve gözyaşı olduğu ifade edilen açıklamada, “Suriye’de dökülen kan, çekilen acı yetmiyor mu? Libya’daki ateşi söndürmek için insani yardımların ulaştırılması yerine, oradaki savaşa taraf olmak yeni acılar ve gözyaşı demektir. Savaş bilinçli ve planlanmış milyonlarca cinayet demektir” denildi.

AKP ve MHP’ye başka ülkelerin içişlerine müdahale etmekten vazgeçme çağrısı yapılan açıklamada, AKP ve MHP’nin Türkiye’de yarattığı milyonlarca işsiz ve açlık ordusunun hesabını vermesi gerektiği kaydedildi.

“ALEVİLER SAVAŞ İSTEMİYOR”

“Ortadoğuda emperyalist ülkelerin çıkarları doğrultusunda hareket etmekten derhal vazgecmelidir” denilen açıklamada şunları ifade edildi:

“Savaş ve kandan beslenenlerin gerçek yüzü, hiçbir inanca ve yaşama saygısı olmayan, kendi çıkarları adına her yola başvuran, yalan ve talandır. Bu iktidar, doğa katliamından, ekolojik dengeye, savaş, rüşvet ve yolsuzluk batağına gömülmüş, bitmiş tükenmiş bir siyasi organizasyondur. Çıkarları ters düştüğü için bugün sözde ayrı düştükleri Ahmet Davutoğlu’nun “öfkeli gençlerinin” Suriye’de neler yaptığını tüm dünya görmüştü. Bu gün aynı şeyi Libya’da görmek istemiyoruz.”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevilerin savaşa karşı olduğunu belirtilerek, Libya tezkeresini kabul etmediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir