Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Avustralya Alevi Federasyonu : Avustralya’nın tüm eyaletlerinde çıkan orman yangınların da yitirdiğimiz canları saygıyla anıyoruz.

Avustralya’da Eylül’den bu yana orman ve çayırlık alanlarda etkili olan ve zaman zaman yerleşim alanlarına da sıçrayan yangınlar nedeniyle 500 milyona yakın hayvan öldü, hayatını kaybedenlerin insanların sayısı ise 23’e yükseldi.

Avustralya’da Eylüld’en bu yana orman ve çayırlık alanlarda etkili olan ve zaman zaman yerleşim alanlarına da sıçrayan yangınlara müdahale, artan hava sıcaklığı ve şiddetli rüzgarın etkisiyle güçleşiyor.

https://www.facebook.com/artisticsoull/videos/915642858833670/UzpfSTEwMDAwNDcxMzU1MjkzMDoyNDE3MTkwODAxOTI5OTY0/

‘‘ HEPİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN‘‘

Avustralya Alevi Federasyonu, Avustralya’nın neredeyse tüm eyaletlerinde çıkan orman yangınların ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadedleri kullanarak yardim kampanyasına katılım çağrısı yapt:

‘‘Değerli toplum bireylerimiz; Avustralya’nın neredeyse tüm eyaletlerinde çıkan orman yangınların da yitirdiğimiz itfaiye erleri ve gönüllü kurtama ekibinde olan canları saygıyla anıyoruz. Bu korkunç doğa felaketinin yayılmasını engellemek için canını ortaya koyan itfaiye erleri ve gönüllülerin, başta aileleri olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun, hepimizin başı sağ olsun!

Yok olan ormanları, 500 milyon civarında can veren hayvanları, evlerini, anılarını yitirenleri kısacası toplum olarak yaşadığımız bu zor günlerin acısını paylaşıyor, yitirdiğimiz canları tekrar saygıyla anıyoruz.

Avustralya’lı Aleviler olarak böylesi büyük bir oranda ilk defa yaşanan doğa felaketi karşısında üzüntü duyduğumuzu, felsefemiz gereği doğa’nın yaratan, var eden ve korunması gerektiği bilinci ile; Avusturya’lı diğer topumlarla birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek bu zor günleri aşacağımıza inanıyoruz.

Ve bununla birlikte Federal hükümete Küresel Isınma ve Çevre ile ilgili acil, çözüme yönelik politika üretmeleri için çağrıda bulunurken bir Avustralya’lı olarak üzerimize düşen görev ne ise sorumluluk alacağımızı belirtir, bu anlamda yürütülen bağış kampanyalarına tüm toplum bireylerimizin katılmasını önemle teşvik ederiz.

Şu aşamada ihtiyaçtan fazla yiyecek, içecek ve kıyafet yardımı yapıldığı için bağışların para yardımı olarak yapılmasını öneriyoruz. İlerleyen günler de ihtiyaç oranında talep edilen yardım biçimlerini sizlere bildireceğiz.

Bağışlarınızı aşağıda ki linkten bireysel olarak yapabilirsiniz ve vergi ödemesini de geri alabilirsiniz.

https://lnkd.in/gJNW3zR

Tekrar Avustralyalılar olarak hepimizin başı sağ olsun!
Hak yardımcımız, Hızır yoldaşımız olsun!”
Alevi Federation of Australia

Hasan Subaşı / AHA / Köln

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir