Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevi sporcu Sadık Pehlivan ,Garip Dede Dergahı’nda açıklama yaptı

Alevi olduğu için milli takıma alınmayan wushu sporcusu Sadık Pehlivan, bugün İstanbul‘da Alevi kurumlarının temsilcileri ile birlikte, Garip Dede Dergahı’nda basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamaya Alevi Dernekler Federasyonu Başkanı Celal Fırat, Alevi kurumlarından gelen temsilcile, Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karataş  ve çok sayıda can katıldı.

“BİZİM İSTEĞİMİZ WUSHU KUNGFU FEDERASYONUN’NUN BU KİRLİ SORUNLARDAN ARINDIRILMASI ”

Alevi sporcu Sadık Pehlivan basın açıklmasında sunları ifade etti:, “Öncelikle kamuoyuna şunu belirtmek isterim ki  gündeme taşınan bu olayların kesinlikle hiçbir şekilde siyasi boyutlara ve dini bölünmelere yol açmasını ben ve aynı dertten muzdarip olan arkadaşlarım istemiyoruz. Bizim isteğimiz çeşitli skandallarla gündeme oturmuş olan Türkiye Wushu Kungfu Federasyonun bu kirli oluşumlardan arındırılması ve adeletin tecelli etmesidir . Bunun için de en büyük beklentimiz ve güvencemiz devlet yetkililerimizdir” dedi.

“YAŞADIĞIMIZ MEZHEPSEL AYRIMCILIK”

“Yaşadığım bu mezhepsel ayrımcılığın hiçbir zaman bu raddelere gelmesini istemedim ve amacım hiçbir zaman bu olmamıştır.‘‘ifadelerini kullanan Pehlivan, açıklamasına şu ifadelerle  devam etti: ‘‘Ancak Hakkımı aramak için çıktığım bu yolda Başkan vekili Abdurrahman Akyüz’ünoğlu sosyal medya aracılığı ile şahsım ve inançlarım ile dalga geçmek suretiyle olayların bu raddeye taşınmasında en büyük rolü oynamıştır. Yine bu süreçte  Abdurrahman Akyüz’ün aile fertleri tarafından sosyal medya aracılığı ile çeşitli hakaretlere ve çeşitli suçlamalara ve bunların yanında en önemlisi olan şahşıma FETÖcü yakıştırması yapılarak olayları siyasi boyutlara taşımak istemeleri ile  birlikte sözlerimin kaile alınmamasını sağlamaya çalışmışlardır.‘‘

Akyüz’ün Milli Takım kamplarında sporculara zorla namaz kıldırdığını belirten Alevi sporcu Sadık Pehlivan, açıklamlarına şu soruy sorarak devam etti: ‘‘Tüm bu olayların dışında insanların aklında soru işaretine sebep olan bir konuyu dile getirmek isterim ‘madem alevi diye takıma alınmıyor nasıl milli oldu soorusunun ‘ cevabı şudur:

2017 yılına kadar Alevi olduğumu kimse  bilmiyordu ancak zorunlu olarak kıldırılan sabah namazına kalkamamın üzerine Abdurrahman Akyüz ’e alevi olduğumu belirttiğim taktirde şahsıma beynamaz ve kafir gibi ifadeler kullanarak hakarette bulundu ve birdaha milli takıma kabul edilmedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir