Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK Onursal Başkan Turgut Öker: Somut dayanışma yaşatır!

İnsanlık dünyanın her yerinde Korona virüs salgınına karşı top yekün bir  yaşama tutunma mücadelesi veriyo. Buna rağmen salgın yayılarak can almaya devam ediyor. 340 binden fazla insan  salgının pençesinde, 14 binden fazla insan ise bu salgında hayatını kaybetti .

İnsan yaşamını çiddi bir şekilde tehddit eden koronavirüs salgınının yarattiğ bu sarsıntılı ortamda, bencilliği şaha kaldırarak kedini kurtarmanın uğraşı içinde olanlar gibi, bu süreçte kendi sağlığınada dıkkat ederek dayanışmanın önemini öne çıkararak bunun gereğini yapan dayışmacı  insanlarda var. Bu insanalardan birisi de AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’dir. Yaşlı insanların kapılarına kadar giderek O‘nlara dayanışmacı elini uzatan Öker, sosyal medya üzerinden yayınladığı kısa yazısında, yaşlı insanlarımızla dayanışmanın önemine  vurgu yaparak, bu süreçın aşılmasında toplumsal dayanışmanın neden çok önemli olduğuna ilişkin ise sunları ifade etti:

” Tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi karşısında en savunmasız ve dayanıksız kesimi oluşturan yaşlılarken, yine yaşlılara dönük “verimsiz” ve “yük” oldukları algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

Toplumun yaşayan hafızası, değerleridir yaşlılar ve dayanışma ile onları yaşatmak hepimizin görevi.

Her darda olanın, özellikle de yaşlılarımızın elimiz, gücümüz yettiğince yanında olalım.

Tüm yaşam alanlarımızda dayanışmaya ihtiyacı olan insanlarla dayanışmayı büyütelim. Bu zor günlerden dayanışma merkezli ortak bir dayanışma ruhu oluşturursak ve birbirimize yardım edersek kayıplarımızı azaltarak çıkabiliriz.

Avrupa’da yaşayan canlar da Türkiye’de dayanışmaya ihtiyacı olan bir kardeş aile bularak bu ailelele dayanışma içerisinde olabilirler.”

 Öker ile birlikte yaşlı insanlara dayanışma elini uzatan HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen sosyal medya sayfasında yayınladığı yazıda, dayanışmanın önemine ilişkin şu ifadeleri kullandi: ”Bizler zor günlerde dayanışmamızı; birilerinin IBAN numaralarına bağış yaparak değil, bizzat ihtiyaç sahibi olanlara mihman olup lokmamızı paylaşarak yaparız.
Bu korona salgını günlerinde tüm canlarımızı çevrelerinde ihtiyaç sahibi olan ailelerle lokmalarını paylaşıp, dayanışma içerisinde olmaya çağırıyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir