Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alirıza Güler Yazdı: CORONA’YI NAZİLER Mİ GETİRDİ?

Alirıza Güler / Duisburg
Ya da şöyle mi sormalıydım, Corona Nazileri mi getirdi? Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın değişik yerlerinde Corona salgını önlemlerine karşı yapılan eylemlere tanık olduk. Herkes soruyor kim bunlar? Çoğu Nazi, aşırı sağcı ve komplo teoricileri. İlk başta bazı demokrat ve solcuların da bu eylemlere katıldığına tanık olduk. Sonra, durumu görünce çekildi bu kesimler.
Halkın salgın önlemlerine karşı hoşnutsuzluğunu istismar etmeye çalışan gizli Nazi’ler, bir de parti kurdular; “DİRENİŞ 2020 – WIEDERSTAND2020“ adıyla. Tıpkı Federal Parlemento’ya giren Almanya’nın en büyük ırkçı partisi AFD’nin önce anti-euro parti adıyla kurulup, halkın euro’nun getirdiği pahalılığa duyduğu tepkiyi istismar etmesi gibi.
İsa Hayat Kurtarır – Bill Gates Yok Eder
Bu grupların Berlin’de düzenlediği ve bin kişinin katıldığı mitingi salgın önemine uyulmadığı ve izinsiz olduğu gerekçesi ile polis dağıttı. Düzenleyicilerin kimlikleri yavaş yavaş ortaya çıkarken, DİRENİŞ 2020 ile birlikte yine aşırı sağcı ve komplo teoricilerinin kurduğu yerel kuruluş Qerdenken 711’in Stuttgart’ta düzenlediği 4 bin kişilik miting, saklanan gerçeği gösterdi. Hitler‘in kavgam kitabının kapak resmini de taşıyan göstericiler, “İsa hayat kurtarır-Bill Gates yok eder, biz halkız-merkel istifa” gibi pankartlar taşıdılar.
AFD İle Aynı Adresteler
Aşırı sağcı ve komplo teoricileri‘nin, ’salgın önlemlerine karşı’ adı altındaki bu örgütlenmesini Alman Medyası mercek altına aldı haliyle. Araştırmalar Leipzigli bir avukatın kurduğu DİRENİŞ 2020‘nin adresi ile ırkçı parti AFD’nin Niedersachsen eyalet teşkilatı adresinin aynı olduğunu, AFD’li politikacıların da üyeler arasında olduğunu ortaya çıkardı. Medya olayın üzerine gitmeye devam ediyor.
Kısaca, Nazilerin salgın önlemlerine olan tepkiyi istismar etmesine karşı bir uyanıklık gerekiyor. Sisteme karşıt görünen her şey karşıt değil, her parlayan şey de altın değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir