Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Twitter’da “Tecavüz listesi” yayınlayan ‘Kadir Gözoğlu’ isimli şahıs ‘cami’ dernek başkanı çıktı!

AKP’lilerin başlattığı kampanya sonrası “etik ve milli” anlamına gelen işaretleri taşıyan hesaplar, muhalif kadınlara yönelik tecavüz tehditleri yayınlamıştı. Yaptığı “Tecavüz listesi” sebebiyle tepkileri üzerine çeken isimlerden biri cami derneği başkanı çıktı.

“Elmerubaba” kullanıcı adıyla CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Oyuncu Berna Laçin, Avukat Feyza Altun, Gazeteci Nevşin Mengü gibi muhalif isimlerin yer aldığı “tecavüz listesi” yayınlayan , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili ağıza alınmayacak hakaretler eden “Kadir Gözoğlu” isimli AKP’li şahıs cami dernek başkanı çıktı.

Avukat Feyza Altun, bu bilgiyi sosyal medya hesabından “Tecavüz listesi yayınlayan Kadir Gözoğlu’nun İzmit Kadıköy Mahallesinde Hayırseverler Camii Dernek Başkanı olduğunu öğrendim. CAMİ DERNEK BAŞKANI. CAMİ!” ifadeleriyle paylaştı.

Ne olmuştu?

Kadir Gözoğlu adlı şahıs “Elmerubaba” adlı hesabından “Tecavüzle tehdit ettiği kadınların listesini” yayınlamıştı.

Gözoğlu’na çok sayıda ‘yeşil top ve bayrak’ taşıyan “etik ve milli hesap” destek vermişti.

Gelen tepkileri “linç” olarak yorumlayan Gözoğlu “ne hesabımı kapatırım, ne geri adım atarım, geri vites yok” demişti. Gözoğlu, daha sonra Canan Kaftancıoğlu’nu arayarak özür dilemek istedi.

Avukat Feyza Altun, ‘özür olayını’ “Tecavüz listesi yayınlayan Kadir Gözoğlu dün CHP il Başkanlığını arayıp Canan Kaftancıoğlu’ndan özür dilemek istediğini söylemiş… Ahlaksızlığın yolu bizim yalnız olmadığımızı görene kadar… Bu kimsenin yanına kar kalmayacak.” sözleriyle duyurdu.

Gözoğlu daha sonra tüm hesaplarını kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir