Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Gençlerimizin çabası kanserle mücadele eden çocuklara umut oldu…

Hıdır Güzelgün

Saarland AKM Gençlik Kolları Başkanı, Saarland ve çevresi  Alevi Kültür Merkezi  ve cemevi Gençlik kolları, gelirinin Elterninitiative Krebskranker Kinder im Saarland e.V. derneğine bağışladığı Benefiz Event adıyla düzenlediği gençlik gecesi coşkuyla ve başarıyla gerçekleştirildi. Yaşadığı şehirde duyarlı davranarak sadece Alevilere yönelik değil çevresinde yaşayan diğer inançlardan kültürlerden insanların da yardımına koşan derneğimize bağlı gençlik kolları kanser hastalığına yakalanan çocuklara yardım etmek için kurulan yardım kuruluşu ile irtibata geçerek toplanan yardımların derneğe bağışlanacagını söylemeleri şaşkınlık ve takdir ile karşılandı. Gecenin en büyük destekçisi olarak Eiterninitiative Krebskranker Kinder im Saarland e.V. olması kurulacak ilişkiler ve gelecekte ortak yapılacak çalışmalara zemin hazırlaması, aynı zamanda da Alevi Kültür Merkezimizin inanç ve bir sosyal kurum olarak tanınmasıaçısından da önemli bir gelişme olarak görülmektedir.

Grup Çınar ve Grup İmirza’nın katıldığı çaldıkları ve söyledikleri coşkulu müzikler ile katılan gençlerimizin eğlendiği yardım gecesine çevrede yer alan işadamlar büyük oranda sponsor olmaları, basılan biletlerin çoğunun tüketilmesi sonucunda toplanan meblag gençlik yöneticilerinin aylardır sürdürdükleri çalışmanın meyvesini vermesi açısından sevindiriciydi.

Gecede bir konuşma yapan Saarland ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi gençlik kolları başkanı Hıdır Güzelgün katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında; öncelikle gençlik kolu olarak hoşgeldiniz ve geldiğiniz için teşekkür ederiz. Bu gecenin anlamlı yönünü bu kadar çok sayıda genç arkadaşlarımızı gördüğümde doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anladım.

Biz Alevi gençleri yeri geldiğinde bir devrim için, yeri geldiğinde bir başkaldırma için, yeri geldiğinde yardım etmek için halaylara durmasını bildik. Zaten tarihimizde başkaldırı, ögretimizde insana yardım, direnirken de halaylara durmasını bilen önderlerimizin, ulularımızın gösterdikleri cesaretlerle doludur. Bugün de burada halaylarımızı Homburg’daki kanserle mücadele eden canlarımız ve onların aileleri için çekecegiz.

Bu gecede toplanan bağışları ve meblagı Homburg’daki Eiterninitiative Krebskranker Kinder im Saarland e.V. dernegine bağışlayacagız. Biz gençlik kolları olarak savaşa karşı barışı savunuyoruz, savaştan kaçan binlerce mülteciyi din, dil, ırk ayırt etmeden kabulleniyor ve her türlü ırkçılığa karşı halkların kardeşliğini savunuyoruz.

Halaylarımızı yardım etmek, ihtiyacı olanlara ulaşması için derneğimizin gençlik kolu olarak yola çıktık ve bir başarıya daha imza atmanın gururunu yaşamaktayız. Bize bu gece için sponsor olan olanlara teşekkür ederiz. Gecenimizin hazılık sürecinde bizlere çok büyük destek veren, yol gösteren yönetim kurulumuza, başkanımıza teşekkür ederiz dedi.

7 Mart tarihinde yapılan gece yaşantımızı etkileyen Corona Virüs’ten dolayı dernegimizin kapalı olması, yakın temasın yasak olması sebebiyle kanserle mücadele derneginin ziyaret edememiştik ama toplanan meblag banka havalesi ile kendilerine gönderildi. Bugünde Eiterninitiative krebskranker Kinder im Saarland e.V. yönetim kurulu adına Bay ve Bayan Singerler dernegimizi ziyaret ettiler.

Ziyaretlerinde ilk defa çevrelerinde yaşayan bir sosyal kuruluşun böyle bir yardım gecesi düzenleyerek toplanan büyük miktarda yardımı bağış yapmaları kendilerini duygulandırdıgını, böyle bir gecenin yapılacagını ilk duyduklarında şasırdıklarını ve olmayacagını düşündüklerini ama Alevi derneğinin ve ona bağlı gençlik kollarının aylardır süren çalışma sonucunda geceyi başarıyla sonlandırmaları ve bağışı göndermeleri karşısında duygulandıklarını ve çocukları kanserle mücadele eden ailelerin ağladıklarını bildirdiler. Bundan sonra da kendileri ile ortak birçok çalışmayı yapmak istediklerini ve yapılan bu gecenin, yardımın Alman yayın organlarında yayınlanması için çaba göstereceklerini söylemeleri yapılan çalışmanın önemini göstermesi açısından önemli adım olarak görülmesi hepimizi sevindirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir