Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HDP Bir Türkiye  Gerçeğidir!

HDP, anayasal hakkını kullanarak demokrasi yürüyüşü yapma kararı aldı. AlInan bu karar yandaş televizyonlarda HDP temsilcilerinin olmadığı tartışma programlarında  sözde akademisyenler tarafından cehaletin dibe vurmuş halini sergiliyor .

HDP yürüyüş yaparak yanlış yapıyor diyenlere bir kaç soru sorarak başlayayım. Var sayalım ki siz her hangi bir partisiniz

1.On beş bin parti üyeniz gözaltına alınmış 10 bin üyeniz tukuklu.

  1. Kazanmış olduğunuz 65 belediyenin 45′ ine kayyum aranmış ve 21 belediyesisiniz tutuklu.
  2. 59 millet vekilinizin 31 göz altına alınmış 9 milletvekilinizin vekilliği düşürülmüş halen bir çok milletvekiliniz tutuklu.
  3. Partinizin Eş başkanları tutuklu.
  4. 5.Tutuklananlar kadar(10-15 bin) parti yöneticiniz ve üyeleriniz yurt dışına gitmek zorunda kalmış.
  1. Her gün bütün yandaş medya kanallarında, sosyal medyada hakkınızda bütün kötülüklerin (işsizliğin, terörün, yoksulluğun, beka sorununun) sebebi gösteriliyorsunuz.

Vicdanınıza sorun hangi parti ayakta kalabilir (?) AKP, MHP, CHP, İYİP ve diğerleri. Türkiye’de hangi parti bu kadar ötekileştirilip yöneticileri baskı altına alınmış olsaydi o parti silinip giderdi. HDP tüm  bu haksızlıklara karşı anayasal hakkı olan bir direnç gösteriyor.  HDP yi düşmanlaştırmak, terör örgütü ilan etmek büyük bir haksızlık olacağı gibi Türkiye’nin  demokratikleşmesine de çok büyük  zarar verir.

Bizler tüm demokrasi güçleri  HDP’nin vermiş olduğu bu kararı sonuna kadar desteklemeliyiz.  AKP /MHP ve onların başını çektiği FAŞİST birliğin kullandığı ayrıştırıcı ve düşmanlaştırıcı dil ile konuşursak HDP’yi yalnızlaştırir ve faşist birliğin değirmenine su taşır oluruz.

Vicdan sahibi olan ve sorumluluk taşıyanların en azından HDP’nin uğradığı haksızlıklar karşısında bir kez dahi olsa kendi  kendisine soru sormasinda  yarar var.

HDP bu gün AKP/ MHP faşist ittifakının önündeki demokrasinin en büyük savunma setlerinden biridir. Bu faşist ittifak daha çok baskılarını arttirir bu eşiği  geçerse , biliyoruz ki yatay ve gevsek örgütlenmelere sahip İNANÇ, KİMLİK, MESLEK örgütleri yani ( Aleviler, Kadınlar, Avukatlar, Doktorlar, Mühendis odaları, Lgbt ler, Hıristiyanlar, Süryaniler vb)  daha fazla yalnız kalacaklar.

Bir çoğu  HDP bileşeni  olan yukarıda belirtilen tüm kurum ve topluluklar hak arama mücadelesinde  HDP’nin yanında ve onun  desteğini almaktalar. Özgürlüklerin, hukukun,adaletin ve  insan haklarinin yok olduğu , günümüz  Türkiye”sinde AKP /MHP faşist ittifakı iktidari devam ederse ülkede yaşam hiç kimse  için asla rahat ve huzurlu olmayacak.

HDP nin anayasal hakkı olan demokrasi yürüyüşüne tüm demokrasi güçlerinin destek vermeleri kendi yararına olacak. HDP’ye destek vermek bütün demokrasi güçlerinin ve  ülkenin geleceği  için çok değerli ve yararli olacaktır.

Hep birlikte !

Nevin Kamilagaoglu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir