Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’e, Yavuz Sultan Selim‘e hakaretten 8500 TL para  cezası verildi

AABK Onursal Başkanı Turgut Öker, Yavuz Sultan Selim’e hakaret iddiasıyla bugün hakim karşısına çıktı. ‘Hitler Yahudiler için ne ifade ediyorsa, Yavuz Sultan Selim de Aleviler için aynı şeyi ifade ediyor’ diyen AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’e ,Yavuz Sultan Selim‘e hakaretten Öker’e 8 bin 500 TL para cezası verildi.

Onursal Başkan Öker duruşma sonuçlandıktan sonra  adliye önünde basın açıklması yaptı.  Öker,  Yavuz Sultan Selim’e hakaret ettiği  iddiasıysı ileri sürülerek  kendisine verilen cezaya ilişkin şunları ifade etti.  ” “Tüm bu sorunlardan ötürü örgütlenmiş bir Alevi kurumunun başındaydım ve tabii ki Alevilerin bu sorunlarını dile getirmek benim görevim. Tüm 20 milyon Alevinin feryadını suç olarak nitelemek kabul edilemez.

18 Haziran’da da önceden karar altına alınmış gereği düşünülmüş sonucu yüzümüze aktardılar. Geçen duruşmada hükümete, Cumhurbaşkanına, AKP Genel Başkanı’na eleştirilerimizden dolayı, katil, hırsız Eroğan dediğimiz için ceza verildi.

Bugün de AABK Genel Başkanı olduğum dönemde, 3. Köprüye Yavuz Sultan Selim’in isminin verilmesine ilişkin ‘Hitler Yahudiler için ne ifade ediyorsa, Yavuz Sultan Selim de Aleviler için aynı şeyi ifade ediyor’ sözlerimden dolayı buradaydım. Bu kadar doğal gerçekçi şeyi ifade ettiğim için 8500 TL para cezası ve hükmün 5 yıl ertelenmesine karar verildi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir