Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sivas katliamı sanıklarının avukatı İzmir’de baro kuruyor

Sivas katliamı sanıklarının avukatı, AKP 24. dönem İzmir milletvekili Ali Aşlık, AKP’lilerden İzmir’de baro kurmak için hazırlık yapıyor.

İzmir Gaziemir Müftülüğü’nde imam hatip olarak görev yaptıktan sonra hukuk fakültesini bitirerek serbest avukatlık yapan, Sivas katliamı sanıklarının avukatı, AKP 24. dönem İzmir milletvekili Ali Aşlık, AKP’lilerden İzmir’de baro kurmak için hazırlık yapıyor.

Muhammed Özmen’in Cumhuriyet’te yer alan haberine göre, kamuoyunda uzun süredir tartışılan ve 80 il barosunun itirazına karşın Meclis’te AKP ve MHP’nin oylarıyla yasalaşan “çoklu baro”yla birlikte yeni baro kurma çalışmaları başladı. Yeni düzenlemeye göre 9 bin 612 avukatın bulunduğu İzmir’de en az 4 baro kurulabiliyor. Düzenleme sonrası AKP’liler, İzmir’de yeni baro kurmak için hazırlık yapıyor.

2002’de AKP’den siyasete atılan Ali Aşlık, 1993 yılında Sivas’ta 33 aydın ve sanatçının katledilmesi davasında sanıkların avukatlığını yaptı.

AKP’li Aşlık, yeni düzenlemeyle birlikte baro kurmak için çalışma yaptıklarını söyledi. Aşlık, aktif siyasette olmadığını savunarak “Herhangi bir parti çatısı altınca çalışmıyoruz. İzmir Barosu’na kayıtlı 30 yıllık avukatım. İzmir Barosu’nun bugüne kadar herhangi bir faydasını görmedim. Arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma içerisindeyiz. Faydalı olacağımızı düşünürsek yeni bir baro kuracağız. Yeterli üye sayısını bulma konusunda bir şüphemiz yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir