Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Rabia Naz Dosyası Kapatıldı

Giresun’un Eynesil ilçesinde 2018’de şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın yaşamını yitirmesiyle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verildi.
Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi’nde 12 Nisan 2018’de Rabia Naz Vatan, evinin önünde yaralı bulunmuş, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan küçük kız kurtarılamamıştı. Yüksekten düştüğü ya da intihar ettiği öne sürülen Rabia Naz Vatan ile ilgili hastane raporunda ölümün yüksekten düşme olduğu öne sürülmüş olsa da, baba Şaban Vatan, kızına bir aracın çarparak hastaneye götürmek yerine evinin önüne bıraktığını söylemişti.
Savcının verdiği kararda şu ifadeler yer alıyor: “Soruşturma dosyası, araştırma sonucunda elde edilen tespitler, tanık beyanları, alınan adli tıp raporları ve diğer deliller birlikte değerlendirildiğinde; Rabia Naz VATAN’ın ölümünün yüksekten düşmesi sonucu meydana geldiği, başkası tarafından kasten ya da taksirle öldürüldüğü yönünde herhangi bir delilin tespit edilmediği, bu nedenle CMK’nın 172/1 maddesi gereğince kovuşturma olanağı bulunmadığından KAMU ADINA KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA (karar verildi).”
Kararı Twitter hesabından duyuran Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, “Bu nasıl bir vicdansızlık. Rabia Naz’ımızın soruşturmasına Savcı Emine Öveyik, Görele’den gitmeden takipsizlik vermiş” dedi. Adalet Bakanı’na çağrıda bulunan Şaban Vatan, “Bunu bize açıklayın” dedi.
Olayı kamuoyuna duyuran, soruşturmalar, gözaltılar pahasına konunun gündemde kalmasını sağlayan gazeteci Metin Cihan, “Rabia Naz’ın 15m yükseklikteki terastan düştüğüne, felç niteliğindeki kırıklarla 15m süründüğüne, yolda arabanın etrafınında sürünerek dolandığına, bu sürecin ne üzerinde ne bahçede ne yolda iz bırakmadığına ve kopma derecesindeki bilekten kan akmadığına karar vermiş oldu” diyerek yorumladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir