Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Yeni Başkan Düzgün Küçükdoğan oldu

Fatih Cimen – Duisbug
AWO çatı örgütüne üye 12 dernekten biri olan ve Duisbug’da kurulan “AWO OV Marxloh Enternasyonal Derneği” Mayıs ayında yaşamını yitiren Hüseyin Yurtsever’den boşalan Başkanlığı için Olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi.
Duisburg-Hamborn semtinde derneğin çalışmalarını yürüttüğü merkezde Coronavirus önlemleri kapsamında yapılamayan seçimleri; AWO’ya ait olan Duisburg Meiderich Landschaftsparkın Lehrbauernhof bahçesinde açık alanda gerçekleştirdi. Olağanüstü genel Kurul’a, AWO Duisburg Başkanı Manfred Dietrich, AWO Müdürü Veysel Keser, bir yıldır geçici AWO Enternasyonal Derneği Başkanlığını sürdüren Düzgün Küçükdoğan ve üyeler katıldı.
Masmavi gökyüzünün altında genel kurul
Açılış konuşması yapan Düzgün Küçükdoğan, hepinizinde bildiği gibi Başkanımız Hüseyin Yurtsever’i kaybettiğimizden dolayı,’’Olağanüstü Genel Kurul’ toplantısına gitme kararı aldık. Yeni bir yönetim kurulu seçmek içinde sizi buraya davet ettik. Covid 19’a rağmen bugün burada düzenleyeceğimiz üye toplantısına hoşgeldiniz. Bugün hava çok güzel ve bizler bu güzel bahçede masmavi gökyüzünün altında belki de ilk defa açık havada üye toplantısını gerçekleştirdiklerini’’ söyledi.
AWO Duisburg Başkanı Manfred Dietrich ise toplumumuzun büyük bir zenginliği olan bu derneğin 20 yılı aşkın bir süredir bu çatı altında farklı milliyetlerin birarada çalışmalarını sürdürmesi bizi sevindiriyor. Derneğin önümüzdeki dönemde çalışmalarından dolayı da başarılar diliyorum’dedi.
AWO Müdürü Veysel Keser ise ‘’Bu güzel günde bu güzel çalışmayı sürdürenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte toplumların kaynaşmasında önemli bir rol oynayacağına inanıyorum’’ ifadesini kullandı.
Göç tarihinin 60’nci yılının yaklaştığı bu dönemde, AWO, emekçilerin, Yoksulların, Emeklilerin, gençlerin, çocuklu ailelerin refahı için kurulduğunu belirten Başkan Küçükdoğan, gelin, demokratik değerler temelinde,’’Çok kuşaklı, çok kültürlü bir yaşam için’’, ‘’Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için ‘’ birlikte kardeşçesine AWO Ailesine dahil olup görev alalım, derneğimizin 20’nci yılında, ‘’20 yıl-20 yeni üye’’ kampanyası başlattıklarını, bu çağrıya uyup derneğe gelip kısa sürede üye olanların sayısının 42 kişiye çıktığını belirtti. Daha önceki dernek üye sayısının 93 olduğunu, bugün ise 135 üyeye ulaştığını da belirten Küçükdoğan, tüm üyelerimizi selamlıyor, bundan sonraki çalışmalarda görev almaya, destek vermeye davet ediyorum’ çağrısı yaptı.
AWO Enternasyonal Derneği Yeni seçilenlerle birlikte, Yönetim Kurulu şu üyelerden oluştu: Başkan Düzgün Küçükdoğan, Başkan Yardımcısı Bekir Ülger, Başkan Yardımcısı Sevgi Teyhani, Sekreter Elif Kalkan, Sayman Dursun Murat, Sekreter Yardımcısı Şefki Güntürk ve Gülseç Aydın, Sayman Yardımcısı Yadigar Karaaslan, Yardımcı Üyeler Lütfiye Karakaş, Selda Baykal, Vicdan Tufan, Ayten Muslu, Denetime Necdet Saratlı ve Asiye Linn-Tuna getirildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.