Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Yerel sanatçılarla Bahçe şenliğinde buluşma

-Fatih Cimen – Duisbug –
Duisburg-Hamborn semtinde merkezi bulunan derneğin, Coronavirus önlemleri kapsamında yapılamayan çalışmalarını AWO’ya ait olan Meiderich Landschaftsparken Lehrbauernhof bahçesinde açık alanda gerçekleştirdi.
AWO’ya ait olan Meiderich Landschaftspark Lehrbauernhof bahçesinde açık alanda üçüncü kez biraraya gelen dernek üyeleri, Corona Virüs tedbirleri konusunda yapılan bilgilendirmenin yanı sıra, üyelerinin kaynaşması içinde yerel sanatçıların katıldığı bahçe şenlikliği yapıldı.
Sosyal mesafe kurallarının uygulandığı bahçe şenliğinde, AWO Duisburg bünyesinde bulunan 12 dernekten biri olan Marxloh enternasyonal Derneği, Edebiyat sanat çalışmalarını da önümüzdeki günlerde organize edecek. Almanya çapında AWO’ya bağlı 4300 dernek ve yaklaşık 327 bin üyesi bulunmaktadır.
Havanın güzel olmasını fırsat bilen üyeler, müzik eşliğinde şiirler okudu birlikte türküler söylediler. Dernek başkanı Küçükdoğan ise günün anlamını içeren konuşma yaptı.
Biz buraya sevgi tohumları ekmeye geldik.
AWO OV Marxloh Enternasyonal Derneği Yönetim kurulu Başkanı Düzgün Küçükdoğan, yerel sanatçı ve üyelerin buluşmasından dolayı bir konuşma yaptı. Konuşmasında Küçükdoğan, ’’Anadolu’nun tüm renkleri bu bahçede buluşmaktadır. Derneğimizi daha yaygın bir hale getirmek istiyoruz. Farklı milliyetlerle bir araya geleceğiz. Güzel bir ortamımız var. Özellikle üye olan ya da yeni üye olmak isteyenler sorarlar, AWO ne iş yapar. Awo’nun temel değerleri vardır. Awo’nun en temel değerlerinden biri özgürlüktür, demokrasidir, eşitliktir, hoşgörüdür, adalettir, insan haklarıdır. Bu değerlere saygı duyanlar, bu kapıdan her zaman içeri gelebilirler, hoş gelmişler. Temel değerlere inanmak istemiyorlarsa, ayrımcılık yaparım diyorlarsa bizim onların yanlarında yerimiz yoktur. Bizim üyelerimiz bir AWO ailesidir. Bu ailenin içinde olanların hepisi birbirini kuçaklamak zorundadır. Birbirimize karşı hoşgörülü olamazsak yol alamayız. Biz burada sevgi tohumları ekmeye geldik. Sevgi tohumlarını hep birlikte ekelim ki, o tohumlar yeşersin. Burada bir Anadolu bahçesi vardır. Bu bahçesi daha güzelleştireceğiz. Sizleri aramızda görmek istiyoruz. Sevginizi birlikte getirin burada birleştirelim, pekiştirelim’ ifadesini kullandı.
Anadolu bahçesinde sevgi tohumlarını ekmeye geldiklerini dile getiren Küçükdoğan, Edebiyat, sanat çalışmalarımızıda önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini de sözlerine ekledi. Eylül ayının 4,5,6 tarihler arasında yazarların, sanatçıların, ressamların katılacağı Anadolu Bahçesinde şenlik düzenlenecektir.
Yerel sanatçılardan Serpil Binici, Cemal Yeşil, Emine Dağdevir, İsmail taş, Ercan zararsız, kazım balta, vedat ibitürk, zahide murat, musa tayani türküleriyle şenliğe bağlama ustası Şükrü Kaya’yla renk katarken, Türkan Aslan ise şiirleriyle finali tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir