Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sanatçılar Girişimi’nden Timtik ve Ünsal için çağrı: Ölüyorlar seyirci mi kalacaksınız?

Sanatçılar Girişimi, yayınladıkları videolu mesajla ‘adil yargılanma’ talebiyle ölüm orucu direnişinde olan avukat Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna dikkati çekti.

Sanatçılar Girişimi, ‘adil yargılanma’ talebiyle ölüm orucu direnişinde olan avukat Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna dikkat çekmek amacıyla sosyal medya hesapları üzerinden videolu mesaj yayınladı.

“Reddediyoruz” başlığıyla yayınlanan mesajda, “Ölüyorlar seyirci mi kalacaksınız? İki genç avukat Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal adaletsizliğe karşı başlattıkları ölüm orucunda yaşamlarını yitirmek üzereler. Adalet bir cezae kurumuna, bir işkence aygıtına dönüşmüş durumdadır. Herkesin, her kurumun yapacak bir şeyi, söyleyecek bir çift sözü yok mudur? Bu çocuklara sahip çıkmak, adaletsizliğe karşı sonuç alıcı girişimlerde bulunmak bu kadar güç mü? Sayın Yargıtay üyeleri; genç meslektaşlarımızın ölümlerine seyircimi kalacaksınız? Dava dosyalarını inceleyerek tahliye kararı vermeniz için insanların son nefeslerini vermelerimi gerekiyor? Bizler bu ülkenin yurtsever, duyarlı, vicdanlı, sanat insanları; bütün bu adaletsizlikleri son bulması için hepimizin ölmesi mi gerekiyor? Hep birlikte ölüm orucuna mı yatalım ne yapalım? Yeter artık. Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal ölmesin! Bu adaletsizlikler son bulsun. Bu utanç, bu zulüm artık sona ersin. Seyirci kalan herkes suç ortağı demektir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir