Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Batman’da uzman çavuşun tecavüz ettiği 18 yaşındaki kadın yaşamını yitirdi

Batman Beşiri’de uzman çavuş Musa Orhan’ın cinsel saldırısına uğrayan ve tedavi gören 18 yaşındaki İ.E hayatını kaybetti. Batman Beşiri’de uzman çavuş Musa Orhan’ın cinsel saldırısına uğrayan ve tedavi gören 18 yaşındaki İ.E hayatını kaybetti.

Batman’ın Beşiri ilçesinde 16 Temmuz’da şüpheli şekilde ağır yaralanan ve Batman merkezde özel bir hastaneye kaldırılan 18 yaşındaki İ.E’ye, Siirt’te görev yapan uzman çavuş M.O’nun tecavüz ettiği ortaya çıkmıştı. İ.E tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Basnews’in haberine göre; Baba Fuat E., 3 gündür hastanede kızlarını göremediğini ve bu sabah hastane yönetiminin kendilerine İ’nin hayatını kaybettiğini bildirdiğini söyledi. Baba Fuat E. İ’nin otopsi işlemlerinden sonra toprağa verileceğini söyledi.

HDP Siirt Milletvekili Sıddık Taş da konuya ilişkin Twitter’dan yaptığı açıklamada “Uzman çavuş Musa Orhan’ın Batman’da 20 gün boyunca zorla bir evde tutarak tecavüz ettiği i.E.bugün vefat etti.Devletin yasaları uygulamadığını bilen tecavüzcü katiller dışarıda kol geziyor. Adalet yerini bulsun Musa Orhan tutuklansın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir