Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

1 MAYIS RANTIN DEĞİL HALKIN MAHALLESİDİR / VİDEO

AKP – MHP iktidarının polis güçleri İstanbul 1 Mayıs Mahallesi’nde yürüyüş yapmak isteyen kitleye ve demokratik kitle örgütlerine saldırdı. Polis saldırısında PSAKD Ataşehir Şube Başkanı Gülsev Kaya, Partizan okurları, ESP ve SMF üyelerinin de aralarında olduğu çok sayıdan kişi gözaltına alındı.

1 MAYIS RANTIN DEĞİL HALKIN MAHALLESİDİR

1 MAYIS RANTIN DEĞİL HALKIN MAHALLESİDİRAKP – MHP iktidarının polis güçleri İstanbul 1 Mayıs Mahallesi’nde yürüyüş yapmak isteyen kitleye ve demokratik kitle örgütlerine saldırdı. Polis saldırısında PSAKD Ataşehir Şube Başkanı Gülsev Kaya, Partizan okurları, ESP ve SMF üyelerinin de aralarında olduğu çok sayıdan kişi gözaltına alındı.Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel merkezi yazılı bir açıklama yaparak polis saldırısına tepki gösterdi. ”1977’de devrimcilerin yoksul halk ile birlikte can pahasına bedeller ödeyerek oluşturduğu 1 Mayıs mahallesinin kuruluşunun yıl dönümü nedeni ile onlarca kişi gözaltına alındı.Gözaltında tutulanlar arasında Ataşehir şube başkanımız Gülsev KAYA ve yöneticimiz Bahar Tekin’de vardır” ifadelerinin yer aldığı PSAKD açıklamasının davamında, saldırıya ilişkin şu ifadelere yer verildi:”İnsanların yaşam alanlarını sahiplenmesi suç olamaz. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği örgütlülüğü olarak yetkililere sesleniyoruz; gözaltında tutulan tüm canlarımızı derhal serbest bırakın. İktidar emekçilerin bulunduğu her yerde baskı kurarak sindirmeye çalışmaktadır. Ama bilmeliler ki 1 Mayıs mahallesinin harcı emekçilerin-devrimcilerin alın teri ile karılmıştır. Hiç bir güç halktan daha üstün değildir.1 Mayıs mahallesi, Alevilerin,Kürtlerin,Türklerin,Arapların kısacası emekçilerin mahallesidir.1 Mayıs mahallesi devrimci iradenin ürünüdür. Devrimciler ise halkın onurudur.Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak yetkilileri uyarıyoruz. Şube başkanımızı şube yöneticimiz ve gözaltındaki tüm canları derhal serbest bırakın.”

AHA / Alevi Haber Ağı paylaştı: 6 Eylül 2020 Pazar

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel merkezi yazılı bir açıklama yaparak polis saldırısına tepki gösterdi.  ”1977’de devrimcilerin yoksul halk ile birlikte can pahasına bedeller ödeyerek oluşturduğu 1 Mayıs mahallesinin kuruluşunun yıl dönümü nedeni ile onlarca kişi gözaltına alındı.Gözaltında tutulanlar arasında Ataşehir şube başkanımız Gülsev KAYA ve yöneticimiz Bahar Tekin’de vardır” ifadelerinin yer aldığı PSAKD açıklamasının davamında, saldırıya ilişkin şu ifadelere yer verildi:

”İnsanların yaşam alanlarını sahiplenmesi suç olamaz. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği örgütlülüğü olarak yetkililere sesleniyoruz; gözaltında tutulan tüm canlarımızı derhal serbest bırakın. İktidar emekçilerin bulunduğu her yerde baskı kurarak sindirmeye çalışmaktadır. Ama bilmeliler ki 1 Mayıs mahallesinin harcı emekçilerin-devrimcilerin alın teri ile karılmıştır. Hiç bir güç halktan daha üstün değildir.

1 Mayıs mahallesi, Alevilerin,Kürtlerin,Türklerin,Arapların kısacası emekçilerin mahallesidir.
1 Mayıs mahallesi devrimci iradenin ürünüdür. Devrimciler ise halkın onurudur.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak yetkilileri uyarıyoruz. Şube başkanımızı şube yöneticimiz ve gözaltındaki tüm canları derhal serbest bırakın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir