Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Türk Tabipleri Birliği: ”Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği’nden yapılan açıklamada, “Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!” denildi. Açıklamada, “İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki – etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var…” ifadeleri kullanıldı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” ifadeleri ile hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği (TTB), sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
TTB açıklamasında, “iyiki TTB va Ama daha da önemlisi; İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki – etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var…” ifadelerini kullandı.
“Biz hekimiz. ^”Biz Türk Tabipler Birliği’yiz” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergama’lı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!”
“SÖZLERİMİZİN ARKASINDA, GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”
Öte yandan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, yazılı bir açıklama yaparak Bahçeli’nin açıklamalarına yanıt verdi.
“Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir” denilen açıklamada, “Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan COVID-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır” ifadeleri kullanıldı.
“Salgına Karşı Bilgilendirme ve Uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin Yasal ve Etik Yükümlülüğü; Yaşama ve Yaşatma Mücadelemiz Tarihsel Hekimlik Sorumluluğunun Gereğidir!” başlıklı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. COVID-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.”
“Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir” denilen açıklamada, “TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız” ifadeleri kullanıldı.
BAHÇELİ HEDEF ALMIŞTI
Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, TTB’yi hedef aldı.
“Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir” iddiasında bulunan Bahçeli, “Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.
“Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır?” diyen Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor,tükeniyoruz’ eylemi haince bir tertiptir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir