Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Koronadan yaşamını yitiren sağlıkçılar için anma

 Antalya – Koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanları için 4 kentte anma programı düzenlendi.

Adana, Mersin, Hatay ve Antalya’daki sağlık emekçileri, koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde yaşamını yitiren meslektaşlarını andı. Adana, Mersin ve Hatay’da bir dakikalık saygı duruşu yapılırken, Antalya’da ise açıklama yapıldı.
Antalya Tabip Odası’nın çağrısıyla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık emekçileri, meslektaşları için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Anmada konuşan Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin, MHP Lideri Devlet Bahçeli’in Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.
Şahin, “Hekimleri ve sağlık çalışanlarını korumayı başaramaz, maddi ve manevi desteği sağlayamazsanız, toplumu hiç koruyamazsınız. Bu süreçte kaybettiğimiz sağlık çalışanları ve tüm vatandaşlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Eşbaşkanı Şükran İçöz ise, “Ülkeyi yönetenler virüsle mücadeleyi tamamen halkın inisiyatifine bırakmış durumda” dedi.
HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül de, Bahçeli’nin TTB’yi tehdit etmesini kınayarak, yaşamını yitiren sağlık emekçilerini andı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir