Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

DOKTOR CİVANIM

-Mesut Kabakçı-

Normalde insan hayatının her zaman birinci sırasında  olması gereken doktorlar  ve tümden sağlık emekçileri  epeydir unutulmuş  durumda alt sıralarda kendi hallerindeydiler. Fakat AKP iktidarının ortağı MHP ve başkanı Bahçeli sayesinde son bir haftadır liste başı yapmış durumdalar. Tabiiki liste başı olunca malumunuz hepimizin bu durumdan memnun olması gerekiyor. Velev ki kazın ayağı  öyle değil. Yedi aydır  dünyaya kâbus gibi çöken Covid-19 pandemisi  nedeniyle haliyle Türkiye’de  bu durumdan olumsuz anlamda çokça etkilendi.

Etkileri başta can kayıpları olmak üzere ekonomi  ve sonucu hâlâ kestirilmeyen bir belirsizlik. Can kayıplarından işin  sağlık boyutuna gelirsek  hayatlarını ortaya koyarak bir canı daha yaşama bağlamaya çalışan  doktorlar ve sağlık emekçileri bağlı bulundukları Türk Tabipler Birliği nezdinde bu aralar  MHP’li Devlet Bahçeli’nin başını çektiği, doktorların  yazdığı ateş düşürücü fitili  kulağından kullanmaya  kalkan bir yaratıklar güruhunun “terörist bunlar” saldırısıyla karşı karşıyalar.

Türkiye gibi şark tarzı hayat  biçimini hâlâ üzerinden atamayan üçüncü sınıf bir ülkede yıllardan beri var  olan hastahanelerde doktor ve hemşirelere saldırı olayını  çıkarmış oldukları sağlıkta şiddet yasasına rağmen  çözemeyenler problemi  kökünden halletmek için  Tabipler Birliği kapatılsın, içindekiler tutuklansın  diyorlar. Ne âlâ memleket.

Aylardır ailelerini göremeyen, çocuklarına sarılamayan,  rahat bir uykuya hasret,  virüsü bugün yarın kapacağız korkusuyla  yinede canla başla ettikleri  hipokrat yeminine sadık  kalarak çalışan sağlık  emekçileri sağlığı üfürükçü, muskacı, çocuk tecavüzcüsü sapık kişilere teslim eden iktidar erki tarafından  itibarsızlaştırılıp linç çetelerine hedef gösteriliyor.

Şehir hastahaneleri açıyoruz  diyerek yandaş müteahhitlere para kendilerine rant kazandıran AKP-MHP iktidarı unutmasın ki rant için  yaptırdıkları o hastahaneler  doktorlarla var oluyor,anlam kazanıyor.

Son olarak doktorlardan  ricam Tabipler Birliği kapatılsın diyen bu zatlara fitilin kulaktan alınmadığını özellikle belirtmeleri, yoksa bunların ateşi düşmeyecek  ve sürekli zırvalamaya devam edecekler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir