Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

TÖP: Kaybedenler Saldırıyor

Toplumsal Özgürlük Partisi, HDP eski ve yeni yöneticileri ile Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ve Toplumsal Özgürlük Partisi ( TÖP) Sözcüler Kurulu üyesi ve dönem sözcüsü Perihan Koca’nın  gözaltına alınmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

‘‘Kaybedenler Saldırıyor ”

Perihan Koca’nın gözaltına alınma gerekçesinin “Sosyal Medya Yoluyla Darbeye Teşebbüs” olarak gösterilmesine vurgu yapılan TÖP açıklmasını tam metni şöyle:

‘‘Alışık olduğumuz üzere bugüne de toplumsal muhalefete yönelik iki operasyon haberiyle başladık. Ankara merkezli bir operasyonla HDP’nin eski ve yeni yöneticilerinden bazı mücadele arkadaşlarımız ve Kars Belediye Başkanı dostumuz Ayhan Bilgen gözaltına alındı.
İstanbul merkezli başka bir operasyonda da, sözcüler kurulu üyemiz ve dönem sözcümüz Perihan Koca yoldaşımız, dostumuz ve avukatımız Tamer Doğan ve çok sayıda mücadele arkadaşımız gözaltına alındı.
Gözaltına alınan tüm yoldaşlarımız, mücadele arkadaşlarımız, dostlarımız derhal serbest bırakılmalıdır.

‘‘Halk Kazanacak!”

Ülkemizi kaosa sürükleyen iktidar güçleri, yaşanan Pandemi felaketi ve ekonomik kriz karşısında çaresiz kaldıkça toplumsal muhalefete daha çok baskı ve yıldırma politikalarına yöneliyor. Kaos koşullarının halkı ve siyasal muhalefeti sindireceğini, toplumsal desteği gittikçe daralan iktidarlarının zaman kazanacağını hesaplıyorlar. Yanılıyorlar! Perihan yoldaşımızın gözaltına alınırken işaret ettiği gibi “Halk Kazanacak!”

 AHA / Gülüfer Subaşı / İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir