Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kılıçdaroğlu ve Akşener’e: Ses etmezseniz sizi de tutuklayacaklar

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, 6 yıl sonra açılan “Kobanê soruşturması” kapsamında HDP’lilerin gözaltına alınmasına ilişkin olarak Kılıçdaroğlu ve Akşener’e “Eğer bugün bu hukuksuzluklara ses etmezseniz, hepiniz tutuklanacaksınız” çağrısı yaptı. 

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, düğününden sonra Saray’a giden Ankara Başsavcısı tarafından 6 yıl sonra açılan “Kobanê soruşturması” kapsamında HDP’lilerin gözaltına alınmasını değerlendirdi. Youtube kanalında HDP’ye yönelik operasyona değinen Özkiraz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e seslendi.
Yapılanın hukuksuzluk olduğunu ve muhalefetin buna itiraz etmesi gerektiğini söyleyen Özkiraz, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu iktidarın kimleri tutuklayacaklarını tek tek yazmıştım. O listede bugün tutuklu olan da gözaltında olan da, herkes vardı. Enis Berberoğlu da vardı. Şimdi yine söylüyorum Kemal Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Meral Akşener’i de tutuklayacaklar. Eğer bugün bu hukuksuzluklara ses etmezseniz, hepiniz tutuklanacaksınız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir