Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP Sol Kanat, HDP’ye dayanışma ziyaretinde bulundu

CHP Sol Kanat, 6-8 Ekim Kobani olaylarına ilişkin dosyanın AKP’nin siyasi hedefleri kapsamında yeniden açılmasına karşı HDP’ye dayanışma ziyaretinde bulundu ve parti yönetimine dokunulmazlıkların kaldırılmasında düşülen hataya yeniden düşülmemesi çağrısında bulundu

AKP’nin, 6-8 Ekim Kobani olayları bahanesiyle 17 HDP’linin tutuklandığı yargı operasyonu karşısında kendilerini CHP Sol Kanat olarak adlandıran ve CHP üyelerinden oluşan bir heyet, HDP’ye dayanışma ziyaretinde bulundu.

HDP İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan dayanışma ziyaretinde, helikopterle tatile giden ve evlendikten sonra ilk iş Saray’da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çeken savcının talimatıyla yapılan gözaltılar ve 17 HDP’linin çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanması protesto edilirken, HDP’ye dönük dayanışma ve CHP yönetimine dönük uyarı mesajları paylaşıldı.

“CHP yönetimi aynı hataya düşmemeli”

Dayanışma ziyaretine ilişkin “AKP’nin seçimle başaramadığını başka yollarla başarmaya çalıştığı” belirtilen açıklamada, CHP yönetimine de anayasaya aykırı olmasına rağmen dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda olduğu gibi hataya düşmemesi tembihlendi.

Açıklamada son olarak “Bugün ülkemizde en büyük sorun, AKP’nin sözde beka sorunu değil bizzat AKP’dir. AKP, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişmesinin önündeki en büyük engeldir. AKP, seçimle başaramadığını başka yollarla deniyor; CHP yönetimi önceden düştüğü hatalara yeniden düşememeli ifadeleri yer aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir