Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da terör saldırısı

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da yaşanan saldırının yankıları devam ederken bir saldırı haberi de Avusturya’dan geldi.  Fransa’da yapılan ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının şoku atlatılamadan Avusturya’nın başkenti Viyana’dan gelen haberi herkesi şok’a uğrattı.

Edinilen bilgilere göre Viyana’da bulunan bir sinagog yakınlarında gerçekleşen silahlı saldırı birden fazla kişi tarafından yapıldı. Avusturya İçişleri bakanlığı tarafından saldırı Terör saldırısı olarak nitelendirilirken saldırıda şu ana kadar 7 kişinin öldüğü belirtildi. Saldırıda yaralı sayısı hakkında bilgi verilmezken Avusturya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada bir şüphelinin yakalandığı belirtildi. Viyana polisi, bir sonraki açıklamasında bir saldırganın öldürüldüğü, diğerinin kaçtığını açıkladı.

Avusturya İçişleri Bakanlığı, “Farklı yerlerde saldırılar gerçekleşiyor. Birçok saldırgan var. Organize bir terör saldırısı altındayız.” açıklamasında bulundu.

Saldırıya ilişkin Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu Özgür Turak’ta kısa bir yazılı açıklama yaptı. Turak, sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada saldırıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

”Avusturya’nın başkenti Viyana’da şehir merkezinde 6 farklı bölgede aynı anda silahlı saldırı yaşandı, yetkililer terör saldırısı olasılığından bahsediyor, yaşamını yitiren kişilerin ve çok sayıda yaralı olduğu teyid edildi!
Güvenlik güçleri herkesi evlerinde kalması ve dışarı çıkılmaması konusunda uyarı yaptı!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir